20.8 C
Скопје

„50 Сент“ се појави во ресторан и им подели бакшиш од 30 илјади долари на вработените, тие врескаа од среќа (ВИДЕО)

Славниот рапер „50 Сент“ ги изненади вработените во Бургер Кинг во Њујорк со 30 илјади долари бакшиш…

Раперот, актер и продуцент ненадејно се појавил во Бургер Кинг со Инстаграм инфлуенсерот Џеј Мазини „Џеј Мазини е вистинската работа, вчера ме виде во квартот, па отидовме вечерта и на сите им покажавме љубов“, напиша „50 Сент“ на Твитер, каде го сподели и видеото кое набрзо стана вирално.

Како што пишува „Queens Daily Eagle“, Мазини е познат по тоа што во Њујорк импровизирано дели пари и го контактирал раперот, кој пораснал во блискиот кварт, поради потенцијално партнерство.

Снимката ја погледнале повеќе од 4 милиони на Твитер, а на неа се гледа изненадувањето на вработените во ресторанот. „Чекајте, има уште“ вели Мазини, а потоа се појави „50 Сент“ со купче банкноти, а вработените од ресторанот започнаа да врескаат.

Еден полициски автомобил исто така запрел пред ресторанот за брза храна, а раперот на шега им рекол на полицајците, мафтајќи со банкнотите, дека има и за нив.

„50 Цент“ и јас им дадовме 30 илјади долари на тие вредни работници, во текот на оваа пандемија. Тој ми кажа дека му се допаѓа тоа што го правам, а јас му кажав дека тоа е добра карма на крајот од денот“, напиша Мазини подоцна на Инстаграм.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар