Tag : ресторан

Вести Македонија Слајдер

Мицкоски: Дефокусирајќи ја јавноста, власта се занимава со тоа дали сум ручал внатре или надвор во ресторан

Слободен печат
Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски синоќа на својот профил на Фејсбук призна дека тој заедно со двајца свои познаници бил во ресторан во Дебар...
Хроника

Среде полициски час, маскирано лице запалило познат скопски ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат
Утрово околу 3:15 часот, непознат маскиран сторител со бензин го полеал и подметнал пожар на угостителскиот објект Опера бар кој се наоѓа во склоп на...
Забава Магазин Магазин слајдер

Познат ресторан со необично решение: Кукли ќе им прават друштво на гостите

Слободен печат
Американски ресторан планира повторно отворање подоцна овој месец, бидејќи Вирџинија ја почнa првата фаза на повторно отворање на неесенцијалните претпријатија – но некои од првите...
Вести Скопје

Пожар во ресторан кај Педагошка академија

Слободен печат
Пожар во ресторан позади Катастар кај Педагошка академија денеска избувна при што е уништена кровната конструкција. Противпожарните служби на Град Скопје интервенирале со пет возила...
Забава Магазин Магазин слајдер

Романтично и безбедно: Ресторан во Амстердам смисли како да ги заштити своите гости (ФОТО)

Слободен печат
Овој ресторан во Амстердам смислил одлична идеја како да ги заштити своите гости во време на коронавирусот. Со цел да го претстави својот безбеден, а...
Забава Магазин

ТАТКО ЦАР: Во карантин им приготвил на децата вечера како во најскапиот ресторан (ВИДЕО)

Слободен печат
Поради пандемијата која владее, принудени сме да бидеме во своите домови. На возрасните им е тешко да поминуваат подолго време во својот дом, но поголем...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Таткото на Лејди Гага барал донција од 50.000 долари, но фановите на пејачката го подбраа!

Васко Спасоски
Џо Германоти, татко на пејачката Леди Гага побара хуманитарна помош и ги замоли луѓето да му донираат дури 50.000 долари, за да може да ги...
Забава Магазин

Угостител за пример: Столе Стоилов го затвора неговиот ресторан поради коронавирусот!

Слободен печат
Познатиот ракометар Столе Стоилов ќе го затвори неговиот ресторан во центарот на Скопје поради настанатата ситуација со вурисот. Миленикот на ракометната публика оваа информација ја...
Вести Македонија Слајдер

По настанот со дерматолозите немало други настани, објектот комплетно се дезинфицира од Институт за јавно здравје 

Слободен печат
Согласно денешните написи во медиумите за стручното предавање на дерматолозите одржан изминатата сабота, 07-ми март 2020, во ресторанот „Рагуза 360″ ја известува јавноста дека вработените...
Забава Магазин

Џон Бон Џови отвори ресторан за студенти кои не можат да си дозволат пристоен оброк

Слободен печат
Со својата фондација JBJ Soul, американскиот музичар Џон Бон Џови со години работи на помош за сиромашните и бездомниците; но новата кампања на еден од...