18.8 C
Скопје

Tag : бакшиш

Магазин Магазин слајдер Сцена

На српскиот пејач му стана непријатно од толку многу бакшиш, па кажа – доста е! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатиот српски пејач Џани е еден од најбараните кај нашиот северен сосед, особено на оние семејни прослави, крштевки, свадби, родендени и слично… Токму едно такво...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Вакво нешто немате видено: Цеца пее на ромска свадба во Рим, а бакшиш пристигнува од сите страни! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Познатата српска пејачка Цеца Ражнатовиќ пред неколку дена заедно со својата ќерка Анастасија, опатуваа во Рим. Тие најпрво шетаа низ Рим, а подоцна фолк-ѕвездата пеела...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„50 Сент“ се појави во ресторан и им подели бакшиш од 30 илјади долари на вработените, тие врескаа од среќа (ВИДЕО)

Слободен печат
Славниот рапер „50 Сент“ ги изненади вработените во Бургер Кинг во Њујорк со 30 илјади долари бакшиш… Раперот, актер и продуцент ненадејно се појавил во...
Забава Магазин

Адел е кралица! Погледнете колкав бакшиш му оставила на келнерот за Нова Година (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Адел заедно со своите пријатели Нова година ја прослави на Карибите. Друштво на познатата пејачка и правеа, пејачот Хари Стајлс и водителот Џејмс Корден,...
Еспресо Шоу биз

„Останатите имале змија во џебот“: Погледнете колку пари ставил Лукас во пликото за Вељко и Богдана

Слободен печат
За свадбата на наследникот на пејачката Цеца Ражнатовиќ не престанува да се зборува, а она што највеќе се коментира и ги интересира луѓето, е кој...
Еспресо Шоу биз

На слава кај Џани: Пејачот им „лепеше“ по 500 евра на своите колеги (ВИДЕО)

Слободен печат
Популарниот српски пејач Радиша Трајковиќ – Џани во познат белградски ресторан ја прослави својата слава,  негови гости беа пријателите, колегите и се разбира потесниот круг...
Вести Свет

На Трамп му ѕиркаа 20 долари од задниот џеб: „Сакам да оставам бакшиш, иако можеби не би требало да го правам тоа“

Слободен печат
Американскиот претседател Доналд Трамп е забележан како од задниот џеб му ѕирка банкнота од 20 долари, на што тој коментирал дека нема новчаник. – Немам...
Забава Магазин

МИСЛЕЛА ДЕКА НИКОЈ НЕМА ДА ЗАБЕЛЕЖИ ШТО ПРАВИ: Погледнете ја оваа бесрамна крадливка (ВИДЕО)

Слободен печат
Оваа девојка со своите пријатели се возела во такси, возачот дошол по нив, ги земал, тие се сместиле на задното седиште и тука почнува акцијата....
Еспресо Шоу биз

Оставаат и по 500 долари бакшиш: Вака изгледаат децата на најбогатиот човек на светот (ФОТО)

Слободен печат
Целиот свет знае за Бил гејтс, најбогатиот човек на светот, чие богатство се проценува на неверојатни 103 милијарди долари. Бил Гејтс со својата сопруга Мелинда...
Еспресо Шоу биз

НЕ ЖАЛЕЛ ПАРИ: Музичарите добија ОГРОМЕН бакшиш по раѓањето на синот на Дарко Лазиќ

Слободен печат
Дарко Лазиќ дарежлив кон колегите кои дошле да го прослават раѓањето на Алексеј...