11 работи кои жените сакаат мажите да ги знаат и да престанат да се однесуваат како идиоти!

Од некои само на нив познати причини, кога станува збор за љубовните односи, мажите често ги доживуваат жените како некои мистични, целосно несфатливи суштества.

Но, работите во принцип се многу едноставни. Освен тоа кон нив да не се однесувате како идиоти (што е основно правило), ова се работите кои жените сакаат мажите да ги знаат за нив.

1. Не постои „френд зона“, едноставно не и се допаѓаш

Зошто на мажите им е толку тешко да сфатат дека постојат машко-женски пријателства и дека тоа е најнормална работа? Не „френд зоната“ не е нешто од што може да се влезе или излезе, едноставно само сака да бидете пријатели и да бидете среќни поради тоа.

2. Ако мораш на жена да и објасниш што е добар тип, веројатно не си добар тип

Таа и сама гледа каков тип си ти, немора да и појаснуваш.

3. Не, не ги возбудуваат фотографии со половиот орган кои не ги побарале.

Престанете на жените да им испраќате рандум фотографии од вашиот полов орган, тоа воопшто не е во ред.

4. Кога девојката прв пат се наоѓа на дејт со типот кој не го познава, сигурно се грижи и за својата сигурност.

Со други зборови, немојте да инсистирате да ја возите до дома ако тоа прво го одбила тоа и немојте да барате од неа ништо поради што би можела да се загрижи за својата сигурност.

5. Шегите за силување и лошите финти за жените вопшто не се смешни

Само испаѓате идиоти.

6. Феминизмот не е насочен кон мразење на мажите

Феминизмот се залага за еднаквост на половите. На сите полови.

7. Жените не се облекуваат поради мажите, се облекуваат поради себе

Жените не избираат облека која им се допаѓа на мажите, туку избираат и купуваат облека која им се допаѓа на нив.

8. Мускулите не се сè и не им се допаѓаат на сите жени мускулести мажи

Тоа што сте мускулести и развиени не значи дека автоматски им се допаѓате. НАЈБИТЕН Е ВАШИОТ КАРАКТЕР и ОДНЕСУВАЊЕ!

9. Доколку заобиколува со одговорот и дава до знаење дека не е заинтересирана, тaа веројатно го прави тоа со причина.

За сè има причина.

10. Престанете жените да ги нарекувате спонзоруши или да претпоставувате дека сакаат да се омажат, да имаат деца, да бидат домаќинки…

Жените не се некои митски суштества па да можат да се генерализираат или групираат во само една група.

11. Жените се слични на мажите

Сите сме човечки суштества, имаме чувства, различни интереси и слични работи ни се случуваат во животот. Престанете да се однесувате како да сме поинакви или послаби од вас само поради тоа што сме жени.

Прочитајте и...  15 диуретици што го забрзуваат слабеењето и го нормализираат крвниот притисок

Прочитај повеќе

БИДИ ДАМА, РЕКОА: Го гледавте ли најпопуларното видео во моментов? (ВИДЕО)

Стивен Спилберг сепак не ја поддржува ќерка си да снима филмови за возрасни

Слободен печат

Сè што треба да знаете за купување и ракување со плински боци во домаќинство

Пласидо Доминго им се извини на жртвите кои го обвинија дека сексуално ги злоупотребувал!

Слободен печат

Адел откри кога ќе објави нов албум! (ВИДЕО)

Јасмина Кантарџиева Димков

Ванеса Брајант поднесе тужба против компанијата која е сопственик на хеликоптерот во кој загинаа Коби и Џиџи!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Бела торта (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Џесика Алба и нејзината ќерка изгледаат како близначки! (ФОТО)

Слободен печат

Кристијано Роналдо ги разнежни фановите на Инстаграм со фотка со децата (ФОТО)

Слободен печат

Навики кои ги уништуваат клетките на нашиот мозок: Престанете со внесување премногу шеќер во организмот!

Слободен печат

Пред пет години ме сретна мене и не зажали: Мартин од „Некст тајм“ денеска има добра причина за славење! (ФОТО)

Слободен печат

Физичката активност која на најдобар можен начин чува од сезонски вируси, еве и зошто

Слободен печат