18 C
Скопје

Tag : љубовни

Магазин Магазин слајдер Семејство Филм и ТВ

ВИДЕО | Денот на вљубените не мора да биде здодевен: Топ 5 најубави љубовни приказни кои мора да ги погледнете!

Слободен печат
Оваа година наш предлог е да не издвојувате голема количина на пари за вашиот љубен/љубена, туку да издвоите голема на количина на време кое ќе...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

„Whitesnake“ го претставија албумот со најубавите љубовни песни

Слободен Печат
„Love Songs“ содржи и 3 досега необјавени песни… Неколку месеци по објавувањето на изданието „The Rock Album”, рок легендите „Whitesnake“ го претставија албумот „Love Songs“...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Кејт Винслет за новата љубовна драма со експлицитни кадри: „Најгорда сум на љубовните сцени“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Оскаровките Кејт Винслет (44) и Саоирсе Ронан (26) играат заедно во новиот филм „Амонит“, кој наскоро ќе се појави во киносалите ширум светот. Она што...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Проблеми за филмската индустрија, се забранува снимањето на љубовни сцени

Слободен печат
Како што пренесуваат странските медиуми, снимањето на љубовни сцени во Холивуд ќе биде забрането, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот. Аманда Блументал, чија...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

2 хороскопски знаци за кои мај и јуни ќе бидат одлични месеци за љубов

Слободен печат
Дали месеците мај и јуни ќе ви донесат остварување на љубовните желби ви останува да видите. Ѕвездите велат дека овие два знака во мај и...
Забава Магазин

Љубовни совети кои треба да ги игнорирате!

Слободен печат
На интернет ќе прочитате сè и сешто, a според Cosmopolitan, ова се неколку љубовни совети коишто се апсолутна глупост. Прочитајте за кои совети се работи:...
Еспресо Шоу биз

Една од најдолгите љубовни врски во Холивуд опстанува благодарение на едно правило кое на многумина не им се допаѓа

Слободен печат
Холивудските актери Сем Роквел и Лесли Биб се во врска од 2007-та година и се сметаат за еден од ретките парови кој толку долго опстанал....
Еспресо Хороскоп

Хороскоп за 22 ноември петок, Биковите со љубовни проблеми, Јарците да се пазат од некој пријател

Слободен печат
Овен Убавите случувања од изминатиот период нема да можат да ви излезат од глава. Но и покрај тоа не заборавајте на обврските. Изработете сe што...
Жена Магазин

11 работи кои жените сакаат мажите да ги знаат и да престанат да се однесуваат како идиоти!

Слободен печат
Од некои само на нив познати причини, кога станува збор за љубовните односи, мажите често ги доживуваат жените како некои мистични, целосно несфатливи суштества. Но,...
Еспресо Хороскоп

Никогаш не треба да бидат заедно – Најлошите љубовни парови во хороскопот

Слободен печат
Можеби не верувате во хороскоп и во идејата дека тој може да одредува некои работи во вашиот живот, но сепак ѕвездите играат своја улога. Па...