1 C
Скопје

Проблеми за филмската индустрија, се забранува снимањето на љубовни сцени

Како што пренесуваат странските медиуми, снимањето на љубовни сцени во Холивуд ќе биде забрането, со цел да се спречи ширењето на коронавирусот.

Аманда Блументал, чија професија и задача е да им обезбеди сигурност на актерите за време на снимањето на провокативните и секси сцени, изјави дека е многу веројатно дека актерите нема да сакаат да се бакнуваат во уста со своите колеги. Таа откри дека и пред воведувањето на карантин, неколку актери негодувале поради снимањето на сцени со бакнување, пишува „The Wrap“.

Големите филмски продукции подготвуваат проекти кои на актерите од списокот А (список со најценетите актери) ќе им овозможат заштита на сетот и надвор од него. Ова, најверојатно, ќе резултира со задолжително тестирање на коронавирус, како за ѕвездите така и за тимот што снима.

Прочитајте и...  Што ќе се случи со вашето тело доколку не пиете кафе 4 недели: Повеќе енергија, помалку брчки и уште многу бенефити

Слична е и ситуацијата во филмската индустрија на Тајланд. Властите во земјата им наложија на режисерите да не снимаат љубовни сцени или сцени со борба, или кој било друг вид на сцена што вклучува близок контакт со актерите.

Локалниот секретаријат за култура издаде наредба дека снимањата мора да се одвиваат во проветрени простории каде што не смеат да престојуваат повеќе од педесет лица.

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар