1 C
Скопје

Кејт Винслет за новата љубовна драма со експлицитни кадри: „Најгорда сум на љубовните сцени“ (ВИДЕО)

Оскаровките Кејт Винслет (44) и Саоирсе Ронан (26) играат заедно во новиот филм „Амонит“, кој наскоро ќе се појави во киносалите ширум светот.

Она што е интересно за овој филм се експлицитните сцени, чии главни актери се токму овие две актерки. Кејт и Саоирсе снимаа секс сцена за која пишуваат сите светски медиуми последниве денови.

Во интервју за „Холивуд репортер“, Кејт откри дека оваа сцена е една од најексплицитните што ги има снимено, но дека е многу горда.

Фото: Imdb

„Горда сум што го покажав своето голо тело во 40-тите години. Не е тоа телото што го имав порано”, рече таа.

Таа призна дека филмскиот режисер Франсис Ли бил нервозен поради нивното снимање, па затоа решила да ја преземе контролата.

Прочитајте и...  Проблеми со „Facebook Messenger“ и „Instagram“: Корисниците не можат да испраќаат и примаат пораки

„Чувството сигурно не беше како кога јадете сендвич. Саоирсе и јас заедно ја дизајниравме сцената. Се договоривме како ќе започнеме, како ќе се бакнуваме, што ќе правиме со градите, во кои пози ќе бидеме. Го обележавме ритамот на секоја сцена”, открива таа.

Иако Саоирсе е на скоро половина од нејзината возраст, таа само се насмеа на помислата на двојничка.

„Да имате таква можност во 40-тите години, да бидете свои, откако ќе родите деца … Дали разбирате што сакам да кажам? Жените инаку навистина немаат храброст за такво нешто”, додаде таа.

Кејт е најзапаметена по улогата на Роуз во филмот Титаник, а во овој филм ќе ја игра улогата на колекционерката на фосили Мери Анинг.

Прочитајте и...  ФОТО | Бритни Спирс е повторно среќна: Нејзините фанови продолжуваат да се борат за да ја ослободат од старателството

Поврзани вести

Германски научници откриле радарска технологија која може да предвиди мозочен или срцев удар

Слободен Печат

ФОТО | „Што си се омажила ако знаеш дека тепа?“: Герила низ Скопје – #ШтоПравиМВР?

Ирена Трајкова

Дејвид Фостер и неговата сопруга Кетрин Мекфи станаа родители

Слободен Печат

ФОТО: Палома Фејт првите денови од мајчинството ги поминува во агонија

Слободен Печат

Потрошила 60.000 евра на пластични операции: Жените велат дека им ги „крадам“ сопрузите

Слободен печат

Брус Спрингстин доби казна за консумирање алкохол во национален парк

Слободен Печат

Остави Коментар