Tag : момче

Хроника

Претепано момче од тетовското село Јажинце

СВР Тетово поднесе кривична пријава против М.Ч.(19) од село Јажинце, тетовско, Х.А.(20) од село Орашје и М.Ф.(18) од Јажинце, тетовско, поради постоење основи на сомнение...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Деми Ловато „фатена“ со новото момче: После подолго време, пејачката излезе да се забавува! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската пејачка Деми Ловато (27) беше фотографирана со новото момче Макс Ерик (28) и тоа кога заминаа на романтична вечера во Малибу. Имено, пејачката веќе...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Поранешниот партнер на Станија влегол во ресторанот, ја грабнал за рака и ја одвел со себе!

Васко Спасоски
Познатата српска старлета доживела непријатна ситуација од страна на нејзиното поранешно момче – пишува српскиот портал „Телеграф.рс“. Како што пишува порталот, Станија планирала во вторникот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Конечно „фатена“ од папараците: Меган Фокс и раперот поради кој го остави сопругот и трите деца! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската актерка и манекенка Меган Фокс (34) конечно ја потврди врската со раперот и актер Ричард Колсон Бајкер (30), познат како Машин Ган Кели. Имено...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Актерката призна дека веќе три години има помладо момче, а кажа што мисли и за денешните девојки! (ФОТО)

Васко Спасоски
Познатата српска актерка Лидија Вукичевиќ (57) признала дека е заљубена во помладо момче и дека љубовта за неа е неопходна за да може да функционира....
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мајли Сајрус ги покажа стомачните мускули, но упати силна порака против расизмот! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската пејачка и актерка Мајли Сајрујс (27) е фотографирана во периферија на Лос Анџелес додека шета со своето момче, музичарот Коди Симпсон (23). Имено, Мајли...
Вести Свет Слајдер

Инцидент во Австралија: Полицаец нападна тинејџер (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Австралија се појави видео снимка на која се гледа како полицаец фрла едно момче на под, кое е припадник на домородските заедници. Поради тоа,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Таа мисли дека е една од браќата“ – Ќерката на Анџелина Џоли и Бред Пит го менува полот?

Слободен печат
Семејството секогаш ја подржувало и и дозволувало да се изрази на саканиот начин… Шајло Џоли-Пит е најстарото биолошко дете на Анџелина Џоли и Бред Пит,...
Магазин Магазин слајдер Сцена

На улиците во Лос Анџелес: Лејди Гага прошета во градник со новото момче (ФОТО)

Васко Спасоски
Американската пејачка и текстописец Лејди Гага (34) беше фотографирана со своето ново момче, дипломираниот математичар и инжејнер Мајкл Полански додека шетаа на улиците во Лос...
Вести Македонија

Млад жител на Делчево затворен во домот поради неисправниот лифт, му помагаат соседите (ФОТО)

Слободен печат
Честиот дефект на лифтот во зградата во која живее на улица „Кеј на Брегалница”, му го отежнува животот на 31-годишното лице со попреченост, Далибор Станковски...