21.8 C
Скопје

Tag : сакаат

Вести Свет

Младите Британци повеќе не сакаат монархија

МИА Агенција
Младите во Велика Британија повеќе не сметаат дека државата треба да ја зачува монархијата и сега сакаат повеќе избран шеф на државата, а бројот на...
Вести Свет

САД не сакаат да го купат Гренланд

МИА Агенција
Американскиот државен секретар, Ентони Блинкен, вчера  потврди дека САД не сакаат да го купат Гренланд, откако оваа идеја пред две години ја изнесе тогашниот американски...
Вести Свет

Анкета: Шеесет и два отсто од Русите не сакаат да се вакцинираат со Спутник В

МИА Агенција
Москва ја регистрираше првата вакцина против коронавирус во светот, наречена Спутник В, во август 2020 година, но скептицизмот за вакцинација е голем проблем во Русија,...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Тие сакаат до крајот на животот: Кои се најпосветените хороскопски знаци?

Слободен печат
Љубовта и врската беа доволно комплицирани и без апликациите за запознавање. Денес, за вечна љубов се смета појава која веќе е минато. Сепак, не треба...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Андрија и Александра јавно покажаа колку се сакаат: Познатиот актерски пар ја сподели најемотивната објава досега!

Слободен печат
Српскиот актер Андрија Милошевиќ веќе подолго време е во среќна врска со актерката Александра Томиќ и тие редовно ги радуваат следбениците на социјалните мрежи, споделувајќи...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принц Џексон: Не разбирав зошто луѓето толку го сакаат мојот татко

Слободен печат
„Сфатив дека мојот татко е славен пред 15-ина години, некаде на Блискиот исток. Се шетавме на улица и видов како не следат се повеќе луѓе....
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскопски знаци кои повеќе сакаат авантура отколку сериозна врска

Слободен печат
Едни бараат партнер за цел живот, други скокаат од авантура во авантура. Токму по тоа се одвојуваат овие три знаци кои секогаш ќе одберат љубовна...
Жена Магазин Магазин слајдер

ФОТО: Бела боја од глава до пети – тренд кој сите жени го сакаат: Еве како се носи без грешка!

Слободен печат
Одличен моден предлог… Белата боја никогаш нема да излезе од мода, а на многу дами таа одлично им одговара. Оливија Кулпо уште еднаш беше на...
Жена Здравје Магазин Магазин слајдер

Најлесен начин да ослабете – Режим на исхрана за сите што „мразат диети“

Слободен печат
Колку пати досега сте се обиделе да држите диета и никогаш не сте успеале да го постигнете толку посакуваниот резултат? Можеби и вие сте во...
Живот Магазин Магазин слајдер

За оние кои сакаат, а не знаат што сакаат – 15 најубави минималистички тетоважи (ФОТО)

Слободен печат
Доколку планиравте да се тетовирате, овие идеи можат да ви послужат како инспирација. Доколку немавте таква идеја, погледнете – можеби ќе ја добиете… Ако се...