1 C
Скопје

Водата во Венеција кристално чиста: Забележана е дури и медуза (ВИДЕО)

Биологот Андреа Манџони снимил минатата недела необична глетка во Венеција. Во чистата вода во празните канали тој воочил медуза.

Откако во Италија стапи на сила целосна блокада поради епидемијата на коронавирусот, а туристите веќе со месеци не можат да го посетат овој прекрасен град, Венеција изгледа пусто, но и несекојдневно чисто.

Затоа денес и каналите на кои лежи овој град изгледаат беспрекорно и кристално чисто, а тука сега можат да се видат и различни видови на риба, но и медузи.

Погледнете го видеото во кое кристално чистата вода прави чудна рефлексија која создава илузија дека медузата лебди помеѓу палатите.

Венеција е еден од најпосетените градови во светот и приливот на туристи стана сериозен проблем за локалното население.

Прочитајте и...  Ева Мендес призна дека поради мајчинството го занемарила изгледот

Да се потсетиме, северниот дел на Италија е најлошо погоден од епидемијата на коронавирусот, а во оваа земја се заразени повеќе од 183.000 луѓе, а починаа повеќе од 24.000.

Но, тоа не ги спречува Италијаните да имаат топол дух, тие се многу креативни, па и за време на тоталниот карантин изнајдоа начин како да уживаат во чашата добро вино заедно со своите комшии, погледнете ги како наздравуваа…

Поврзани вести

Некои се вакцинирале и, сепак, се заразиле со коронавирус. Како е можно тоа?

Слободен печат

Британската полиција нема да покрене истрага за шокантното интервју на принцезата Дајана од 1995 година

Слободен Печат

Дневен хороскоп за 5 март: Дајте си малку време

Слободен Печат

Виц на денот: Ручек

Слободен печат

На денешен ден – 5 март

Слободен Печат

Исповед на Холи Медисон, поранешна зајачица на „Плејбој“: Му бевме бели робинки на Хју Хефнер

Слободен Печат

Остави Коментар