Tag : риби

Вести Свет

Глобалното затоплување загрози стотици видови риби

Слободен печат
Поради зголемување на температурата на водите во океаните и во реките до крајот на векот ќе бидат загрозени голем број видови риби од кои зависи...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 29 мај – Овните ќе се збогуваат со лошото расположение, Рибите ќе го добијат заслуженото признание

Слободен печат
Овен Лошото расположение кое го имавте во изминативе неколку денови, конечно ќе го оставите зад себе. Токму затоа ќе остварите и успех во работата, но...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Хороскоп за 29 април – Погледнете што вели хороскопот за оваа среда

Слободен печат
ОВЕН РАБОТА: Полни сте со ентузијазам, уживајте во пријатните моменти и целиот ден искористете го за разговори со пријателите и блиските. ЉУБОВ: Насочете се кон...
Забава Магазин Магазин слајдер

Водата во Венеција кристално чиста: Забележана е дури и медуза (ВИДЕО)

Слободен печат
Биологот Андреа Манџони снимил минатата недела необична глетка во Венеција. Во чистата вода во празните канали тој воочил медуза. Откако во Италија стапи на сила...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Кои хороскопски знаци најтешко поднесуваат раскинување на врска?

Слободен печат
Прекинувањето на врската со партнерот е болна за секого, но постојат хороскопски знаци на кои тоа потешко им паѓа. Погледнете за кои знаци станува збор:...
Магазин Магазин слајдер Хороскоп

Дневен хороскоп за 30 март, 2020 година: Дознајте што ве очекува овој понеделник!

Слободен печат
ОВЕН Пред вас се некои мали проблеми на работа. Поработете на својата концентрација за да не правите грешки. Можно е да имате впечаток дека партнерот...
Забава Магазин

Дневен хороскоп за петок, 13 март: Овните имаат проблеми со финансиите, рибите ќе стапат во нова врска

Еспресо
ОВЕН Загрижени сте за своите финансии и ве мачат црни мисли. Пред вас е неповолен период за работа. Време е да донесете одлука по прашањето заедничка...
Забава Магазин

Дневен хороскоп за 09.02.2020 – Лавовите ќе си ги решат проблемите со членовите на семејството

Слободен печат
Овен Ќе морате да бидете внимателни во новите љубовни обиди. Другата страна би можела да се постави поагресивно нудејќи ви авантура, а вас ви е...
Колумни

Чист Вардар, чиста душа

Иво Антов
Едно од најголемите разочарувања во светот околу мене кога бев мал, можеби и најголемото по сознанието дека Дедо Мраз е мит, се случи за време...
Вести Свет

„Морски кокаин“: Мафијата тргува со риба која наводно лечи од сите болести

Слободен печат
Во традиционалната кинеска медицина, се верува дека мочниот меур на рибата тотоаба има чудотворна лековита моќ, а најпознат е како лек за артритис, проблеми со...