2 C
Скопје

Tag : венеција

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

ВИДЕО: Том Круз повторно во акција низ Венеција – Продолжи снимањето на „Невозможна мисија 7“

Слободен печат
Том Круз се врати на работата на седмото продолжение на „Невозможна мисија“ во Венеција откако снимањето мораше да биде запрено поради 12 заразени лица на...
Магазин Магазин слајдер Сцена Филм и ТВ

Преубави и гламурозни на црвениот тепих: Што носеа познатите дами во Венеција (ФОТО)

Слободен печат
Иако се претпоставуваше дека фестивалот нема да се одржи, и покрај сe, тој е во полн ек! 77-от филмски фестивал во Венеција се одржува секоја...
Магазин Магазин слајдер Слајдер Сцена

Фотографии што го обиколија светот: Инфлуенсерките ја вжештија атмосферата на фестивалот во Венеција

Слободен печат
Црвениот тепих на филмскиот фестивал во Венеција последниве денови ја воодушевуваше публиката ширум светот поради гламурозните модни креации на дамите кои прошетаа по него, а...
Жена Магазин Магазин слајдер

Медицинската сестра која ги покажа модриците од маската, избрана за личност на годината на фестивалот во Венеција

Слободен печат
Алесија Бонари, медицинската сестра која за време на пандемијата на коронавирусот прва јавно на својот инстаграм-профил ги покажа лузните од маската што ја носела во...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Два пати прогласена за најлошо облечена на филмскиот фестивал во Венеција: Манекенката Тејлор Хил доби остри критики за изгледот! (ФОТО)

Ивана Стамевска
Манекенката Тејлор Хил на првата вечер на филмски фестивал во Венеција беше прогласена за најлошо облечена жена. Таа носеше фустан кој многу наликуваше на бикини...
Кошарка Спорт

Хувентуд и Димитријевиќ против Партизан, Уникс Казан, Венеција..!

Слободен печат
Денеска беа формирани четирите натпреварувачки групи за новата сезона 2020/2021 во Еврокупот. Вкупно 24 клубови кои доаѓаат од 15 различни држави од Европа се најдоа...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Филмскиот фестивал во Венеција се уште во план: Помалку филмови, со почитување на физичката дистанца

Слободен печат
На овогодишниот Филмски фестивал во Венеција, кој е планирано да биде одржан од 2. до 12. септември, ќе има помалку филмови и на него ќе...
Забава Магазин Магазин слајдер

Короната ја уби романтиката: Нема туристи, па нема ни работа за градителите на гондоли во Венеција

Слободен печат
Во традиционалните венецијански градилишта на гондоли последниве месеци може да се слушне само звукот на морските бранови. Такви градилишта во 18 век, кога италијанскиот мајстор...
Забава Магазин Магазин слајдер

Водата во Венеција кристално чиста: Забележана е дури и медуза (ВИДЕО)

Слободен печат
Биологот Андреа Манџони снимил минатата недела необична глетка во Венеција. Во чистата вода во празните канали тој воочил медуза. Откако во Италија стапи на сила...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Коронавирусот ја испразни Венеција (ВИДЕО)

Слободен печат
Венеција, познатата туристичка дестинација во Италија, сега е потполно празна поради стравувањата на луѓето од коронавирусот. На улиците, плоштадите, но и во рестораните кои вообичаено...