„Вистинска песна во вистинско време ја лекува душата“: Марија во карантин со урнебесна изведба на големиот хит на Тоше Проески (ВИДЕО)

Марија Шерифовиќ приреди изненадување за своите многубројни фанови.

Имено, познатата пејачка одлучи заедно со своите соработници да ја изведе познатата песна „Volim osmeh tvoj“ на Антонија Шола и Тоше Проески.

– Сакани мои, знаете дека во моментов концерти нема… Не знам како да ви објаснам колку ми недостасуваат и колку едвај чекам лудилово во кое се наоѓаме да пројде. Се надевам дека ќе ви се допадне ова наше мало дело. Уживајте! – напиша Марија.

А фановите и тоа како можеа да уживаат. Марија маестрално ја одработи својата задача, а фановите ја преплавија со позитивни коментари.

„Колку прекрасно отпеано… Браво Марија. Буквално си најдобриот глас на Балканот“, се само некои од коментарите.

Прочитајте и...  Анет Келерман, прва жена која облекла костим за капење: Сирена од милион долари

Слушнете како Марија Шерифовиќ го отпеа големиот хит на Тоше и Шола…

Прочитај повеќе

Бијонсе во соработка со Дизни сними раскошен визуелен албум (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Кога и колку да пиете вода, за организмот да ви функционира совршено

Слободен печат

Тијана Дапчевиќ без влакна на јазикот: Нема потреба да се додаваат нови вируси во општеството, и овој што го имаме е сосема доволен

Слободен печат

Хороскоп за 3 август: Раковите ќе флертуваат со колега, пред Скорпиите дилема

Слободен печат

Виц на денот – Сирење

Слободен печат

Рита Ора топлес на Ибица: Пејачката ужива во летото!

Слободен Печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дали некои луѓе имаат заштита од коронавирусот?

Слободен Печат

Мачка го украде вниманието од моделите и прошета по модната писта (ВИДЕО)

Слободен Печат

Темната страна на писателот на книгата „Алиса во земјата на чудата“, кое било девојчето Алис и зошто ја фотографирал гола?

Слободен Печат

Пет причини зошто да ги јадете семките од лубеница кои се исклучително добри за вашето здравје!

Слободен Печат

Преубавата принцеза која го променила најконзервативното кралство, отворила училишта и болници, а луѓето ја гледале како филмска ѕвезда

Слободен печат

Решете го овој тест и дознајте колку сте навистина стари

Слободен печат