Tag : изведба

Магазин Магазин слајдер Сцена

„Вистинска песна во вистинско време ја лекува душата“: Марија во карантин со урнебесна изведба на големиот хит на Тоше Проески (ВИДЕО)

Слободен печат
Марија Шерифовиќ приреди изненадување за своите многубројни фанови. Имено, познатата пејачка одлучи заедно со своите соработници да ја изведе познатата песна „Volim osmeh tvoj“ на...
Забава Магазин

Ја зеде метлата и се искачи на кров: Имитација на Фреди Меркјури која треба да ја видите денеска (ВИДЕО)

Слободен печат
Коронавирусот не заклучи во куќите и становите, па концертите и сите други музчки перформанси моментално се откажани. Меѓутоа, еден човек се одлучи да ги презеде...
Вести Македонија

Делницата Подмоље-Мислешево затворена за сообраќај

Слободен печат
Поради изведување градежни активности сообраќајот на магистралниот пат А3, делница Подмоље – раскрсница Мислешево (Еуротел), денеска во периодот од 08:00 до 17:00 часот ќе биде...