Ја зеде метлата и се искачи на кров: Имитација на Фреди Меркјури која треба да ја видите денеска (ВИДЕО)

Коронавирусот не заклучи во куќите и становите, па концертите и сите други музчки перформанси моментално се откажани.

Меѓутоа, еден човек се одлучи да ги презеде работите во свои раце, па на кровот од куќата одржа настап, имитирајќи го незаборавниот Фреди Меркјури.

Стоејќи помеѓу прозорците и користејќи метла наместо микрофон, неименуваниот маж „успешно“ го копираше култниот настап на фротнменот на „Queen“ на Live Aid од 1985 година.

Снимката потоа беше објавена на Јутјуб…

 

Прочитајте и...  Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Прочитај повеќе

Телото ги разоткрива: 12 чудни симптоми поврзани со високо ниво на стрес

Слободен печат

Антониа Гиговска порасна: Погледнете какви фотки сподели на Инстаграм! (ФОТО)

Слободен печат

Среќните парови ги имаат овие 10 навики: Ако се пронајдете во барем 3, вие сте на вистинскиот пат!

Слободен печат

Иако неговиот лик почина во првиот дел, Расел Кроу се надева дека ќе заигра во продолжението на „Гладијатор“

Слободен печат

Италијанскиот милионер и манекенка на магичен начин открија дека чекаат девојче! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

„Deep Purple“ објавија нова песна: Слушнете ја „Nothing at All” (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Откако јавно призна дека го изневерила, Вил Смит реши да ја почасти сопругата

Слободен печат

Детали за смртта на актерката Наја Ривера: „Го спасила синот, но не и себе“

Слободен печат

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат