1 C
Скопје

Tag : ФРЕДИ МЕРКЈУРИ

Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Ретро

Како Џон Ленон завршил во кревет со Дејвид Боуви? Првпат да видам како е, а вторпат да бидам сигурен дека не ми се допаѓа

Слободен Печат
Делови од биографијата на Џон Ленон изминативе неколку месеци постојано се објавуваат во светските медиуми. Менаџер Една од важните фигури во историјата на „Битлси“ беше...
Забава Магазин Магазин слајдер

Животната приказна на Фреди Меркјури: Не сакал да биде рок ѕвезда туку легенда, и тоа го постигнал

Слободен печат
Фреди Меркјури, легендарниот фронтмен на британската група „Квин“, се родил на 5 септември 1946 година во семејство на Парси Индуси во Стоунтаун, денешна Танзанија, како...
Магазин Магазин слајдер Ретро

Најдобриот пријател на принцезата Дијана бил еден од најголемите музичари на минатиот век!

Слободен Печат
Како што е веќе познато, принцезата Дијана поради врската со богаташот Доди Ал Фајед се разведе од сопругот, принцот Чарлс, а тоа беше една од...
Забава Магазин

Ја зеде метлата и се искачи на кров: Имитација на Фреди Меркјури која треба да ја видите денеска (ВИДЕО)

Слободен печат
Коронавирусот не заклучи во куќите и становите, па концертите и сите други музчки перформанси моментално се откажани. Меѓутоа, еден човек се одлучи да ги презеде...
Забава Магазин

Легендарниот Фреди Меркјури доби улица во Лондон

Слободен печат
Улицата во лондонското преградие каде Фреди Меркјури живеел како тинејџер го доби името „Freddie Mercury Close“, а свечено присуствуваше и сестрата на починатиот печач на...
Еспресо Шоу биз

Мајкл Џексон и Фреди Меркјури биле многу блиски пријатели: Исплива на површина необичната навика на кралот на поп-музиката!

Слободен Печат
Фреди Меркјури и Мајкл Џексон биле многу блиски пријатели за време на осумдесетите години. Меѓутоа, пејачот на групата „Queen“, Фреди Меркјури, не можел да ги...
Еспресо Шоу биз

„Изгубената“ песна на ФРЕДИ МЕРКЈУРИ објавена 28 години по неговата смрт

Слободен печат
По многу години потрага, во 2017 година е пронајдена оригиналната демо снимка, прочистена е и денеска е реализирана....