21.8 C
Скопје

Tag : метла

Забава Магазин

Ја зеде метлата и се искачи на кров: Имитација на Фреди Меркјури која треба да ја видите денеска (ВИДЕО)

Слободен печат
Коронавирусот не заклучи во куќите и становите, па концертите и сите други музчки перформанси моментално се откажани. Меѓутоа, еден човек се одлучи да ги презеде...
Вести Македонија

Заев ја одложи директорската „метла“ за една недела

Слободен печат
Иако денеска денес требаше да бидат познати кои дваесетина директори од јавните претпријатија, дирекции, комисии, фондови и агенции ќе бидат заменети со други кадри, телевизија...
Вести Македонија

„Метлата“ на Заев ќе смете над 20 директори овој месец

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев најави дека идната недела ќе продолжи со смените на функционерите од вториот и третиот ешалон. -Во тек се разговори со поголем број...
Вести Македонија

Најавената „метла“ ќе опфати повеќе од 200 функционери

Слободен печат
Над 200 лица ќе опфати најавената „метла” на премиерот Зоран Заев. Покрај министрите, за кои веќе утре Собранието треба да ги разреши и да гласа...
Вести Македонија

Наместо метла за чистење, четкичка за напудрување

Мартин Богатиноски
Од долгоочекуваната „метла“ видовме само обична козметика. Вака политичките аналитичари ја коментираат владината реконструкција што завчера ја спроведе премиерот Зоран Заев кога смени шест досегашни...
Вести Македонија

Заев: Нема да има предвремени избори, „метлата“ ќе збрише неколку министри и 20 директори (ВИДЕО)

Слободен печат
Премиерот Зоран Заев по Централниот одбор на партијата во Охрид, изјави дека ќе има реконструкција на Владата, а нема да има предвремени избори. Тој истакна...
Вести Македонија

Централниот одбор на СДСМ ќе одлучува за ново партиско раководство и за најавената „метла“

МИА Агенција
Изборот на новото партиско раководство, како и заокружување на внатрепартиските промени се очекуваат денеска на седницата на Централниот одбор на владејачката СДСМ. Централниот одбор ќе...
Вести Македонија

Нема да има „метла“ за министрите на ДУИ?

Слободен печат
Портпаролот на ДУИ, Бујар Османи, истовремено и вицепремиер, изјави за ТВ21 дека ДУИ ги дефинирала имињата на министрите, кои ќе бидат опфатени со реконструкција на...
Вести Македонија

Кој ќе добие „метла“ од вториот ешалон на ДУИ?

Слободен печат
Продолжуваат прегворите за смени во вториот ешалон. Минатата недела, премиерот Зоран Заев изјави дека на следниот владин состанок ќе бидат донесени првите одлуки. Алсат информира...
Вести Македонија

„Метлата“ на Заев нема да мете министерки

Слободен печат
Реконструкција за жените во Владата нема да има, бидејќи се малку, рече премиерот Зоран Заев на денешната трибина по повод две години од формирањето на...