„Метлата“ на Заев ќе смете над 20 директори овој месец – Слободен печат
ВестиМакедонија

„Метлата“ на Заев ќе смете над 20 директори овој месец

Тој ја најави владината реконструкција и уште по првиот круг на претседателските избори.

Премиерот Зоран Заев најави дека идната недела ќе продолжи со смените на функционерите од вториот и третиот ешалон.

-Во тек се разговори со поголем број на директори и некаде од 9 јули може да се очекува смена на 20 до 25 директори – рече Заев.

Тој ја најави владината реконструкција и уште по првиот круг на претседателските избори.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close