„Метлата“ на Заев ќе смете над 20 директори овој месец

Премиерот Зоран Заев најави дека идната недела ќе продолжи со смените на функционерите од вториот и третиот ешалон.

-Во тек се разговори со поголем број на директори и некаде од 9 јули може да се очекува смена на 20 до 25 директори – рече Заев.

Тој ја најави владината реконструкција и уште по првиот круг на претседателските избори.

Прочитајте и...  Триесет отсто од средношколките не разговараат за сексуално-репродуктивниот период

Прочитај повеќе

Почна седницата на Советот за безбедност – Се одлучува за евентуално продолжување на вонредната состојба

Слободен печат

Ново инклузивно игралиште за деца со попреченост во Карпош

Слободен печат

Пронајден малолетник кој се водеше за исчезнат во Скопје

Слободен печат

Во Минеаполис воведен полициски час, твит на Трамп сокриен поради „глорификација на насилство

Слободен печат

Британски експерт нагласува дека се уште е рано за олеснување на мерките во земјата

Слободен печат

Израел размислува за повторно воведување рестриктивни мерки

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Општина Центар креира протокол за прием на првачиња за учебната 2020/2021

Слободен печат

Меркел ја одби поканата на Трамп во живо да присуствува на самитот на Г7

Слободен печат

МТСП: Исплата на паричната помош од социјална и детска заштита од вторник, во три групи

Слободен печат

Издадени 264 решенија за изолација, 52 лица потпишале изјави за самоизолација

Слободен печат

БиХ ги отвори границите за граѓаните на Србија

Слободен печат

Миланската катедрала повторно отворена

Слободен печат