13 C
Скопје

Tag : карантин

Вести Свет

Околу 500 вработени на Ербас се ставени во карантин во Хамбург

Слободен печат
Ербас денеска соопшти дека околу 500 вработени се ставени во карантин, откако 21 работник биле позитивни на коронавирусот. Компанијата потврди дека од вработените било побарано...
Вести Свет Слајдер

ПАНИКА ВО БЕРЛИН: Цела болница во карантин поради британскиот тип на коронавирус

Слободен печат
Германските здравствени власти ставија во карантин една берлинска болница откако 20 пациенти и членови на персоналот беа позитивни на новата, уште позаразна варијанта на коронавирус,...
Останатo Спорт

Терасата на Ѓоковиќ е поголема од мојата соба, но тој барем не молчи како Надал!

Слободен печат
Аргентинскиот тенисер Гвидо Пеља, 44-от рекет во светот е незадоволен од условите во карантинот во Мелбурн пред одржувањето на „Австралија опен“. Тенисерот кој беше 20-ти...
Вести Свет

Франција ќе мора во строг карантин ако не успее да го спречи ширењето на мутираниот коронавирус

Слободен печат
Франција ќе мора да прибегне кон строги ограничувачки мерки како оние во Ирска и во Велика Британија, ако не успее да го спречи ширењето на...
Вести Свет

Бајден: Задолжителен негативен тест и карантин за сите кои пристигнуваат во САД со авион

Слободен печат
 Американскиот претседател Џо Бајден потпиша наредба според која сите што патуваат во САД со авион треба да имаат негативен тест за коронавирус пред да се...
Останатo Спорт

Тениски судија доживеа срцев удар за време на карантинот во Мелбурн

Слободен печат
Познатиот бразилски судија Карлос Бернардес доживеа срцев удар и е хоспотализиран во болница во Мелбурн. Според медиумите, Бернардес се чувствува добро и најверојатно во сабота...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Ѓоковиќ откри што прво ќе направи кога ќе излезе од карантин

Слободен печат
Пред балконот на хотелот во кој се наоѓа Новак Ѓоковиќ повторно е интересно, овој пат српскиот тенисер се дружеше со новинарите. По пристигнувањето во Австралија,...
Останатo Спорт

Директорот на Австралија Опен ги разреши дилемите: Кога си најдобар, добиваш подобри услови

Слободен печат
Директорот на Австралија Опен, Крег Тили изјави дека организирал видео конференција со тенисерите и тенисерките поради строгиот карантин кој го наметна Владата. – Можеа да...
Вести Свет Слајдер

Ковид-19: Германија останува во „локдаун“ до 14 февруари

Слободен печат
Германската канцеларка Ангела Меркел и премиерите на германските покраини се согласија да ги продолжат ограничувачките мерки наметнати поради ковид-19 за повеќето продавници и училишта до...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Како изгледа карантинот пред Австралија Опен: Џогинг во соба, тенис без топчиња, фотелји

Слободен печат
Тенисерите и тенисерките кои допатуваа во Мелбурн за да настапат на Австралија Опен мора да поминат 14 дена во карантин, а тие кои пристигнаа со...