6 C
Скопје

Tag : карантин

Вести Македонија Слајдер

Собранието нема да оди во карантин

Весна Тодоровска
Нема карантин за Собранието поради коронавирусот, дознава Слободен печат. Ваква одлука донеле членовите на парламентарното претседателство кое разговарше како да продолжи да работи закнодавниот дом....
Вести Регион

Седумдневен карантин за влез со авион во Грција, за пристигнувања преку Евзони карантинот трае 14 дена

Слободен печат
Агенцијата за цивилно воздухопловство на Грција, до 19 април ги продолжи авионските упатства, според кои за сите пристигнувања во земјата, задолжителен e негативен ПЦР тест...
Вести Свет

Болниците преполни, паѓа здравствениот систем – Франција третпат под целосна блокада

Слободен печат
 Франција влезе во својата трета целосна блокада од почетокот на пандемијата поради зголемениот број на новозаразени со коронавирусот, јави Би-Би-Си. Сите училишта и продавници кои не се неопходни ќе...
Вести Свет

Италија влезе во тридневен велигденски карантин

Слободен печат
Италија влезе во тридневен карантин за време на викендов кога се празнува католички Велигден. Сите региони во државата се во „црвена зона“ што значи дека...
Вести Свет Слајдер

Италија воведува петдневен карантин за жителите на ЕУ за велигденските празници

Слободен печат
Италија ќе воведе петдневен карантин за патниците од земјите-членки на ЕУ, соопшти денеска италијанското Министерство за здравство. Сите патници од Европската унија ќе мора да...
Вести Свет

Италија воведува петдневен карантин за сите патниците од земјите членки на ЕУ

Слободен печат
Италија ќе воведе петдневен карантин за патници од земјите членки на Европската Унија (ЕУ), соопштија денеска од италијанското Министерство за здравство. Секој патник од ЕУ...
Вести Регион Слајдер

За време на двата карантина во Грција: Граѓаните испратиле 775 милиони СМС пораки за движење

Слободен печат
За време на двата карантини во Грција, односно во периодот од март до мај минатата година и од ноември до сега, Грците испратиле 775 милиони...
Вести Свет

Карантинот во Виена продолжен до 11 април

Слободен печат
Карантинот во главниот град на Австрија, Виена е продолжен до 11 април поради зголемениот број на заболени од Ковид-19. Австриските покраини, Долна Австрија и Бургенланд...
Вести Регион Слајдер

Грција го продолжи карантинот и „полицискиот час“ до 5 април, Владата воведува „self testing”

Слободен печат
Актуелните рестрикции во Грција, односно карантинот, „полицискиот час“ и посебните мерки за црвената и за темноцрвената зона, се продолжени за уште една седмица, односно до...
Вести Свет

Истражување на британските авиокомпании: Брзите тестови подеднакво ефикасни како и карантинот

Слободен печат
Брзи антигенски тестови по враќањето на патниците од патување можат да бидат подеднакво ефикасни како карантин во запирање на увезените случаи на ковид-19, покажуваат податоците...