7 C
Скопје

Tag : лекува

Магазин Магазин слајдер Семејство

Оваа жена го практикува секој ден: Ритуал кој носи мир, благосостојба и среќа во домот!

Слободен печат
Ловоровиот лист има уникатно магични својства, го користат видари кои лекуваат разни болести и несреќи. Некои луѓе дури сметаат дека со помош на ловоровиот лист...
Здравје Магазин Магазин слајдер

Магнезиумот лекува преку 10 болести – Еве како најдобро да го искористите

Слободен Печат
За нормално функционирање на организмот, магнезиумот е повеќе од потребен. Неопходно е да обезбедите доволно количина магнезиум за да избегнете многу болести, болки, но и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Вистинска песна во вистинско време ја лекува душата“: Марија во карантин со урнебесна изведба на големиот хит на Тоше Проески (ВИДЕО)

Слободен печат
Марија Шерифовиќ приреди изненадување за своите многубројни фанови. Имено, познатата пејачка одлучи заедно со своите соработници да ја изведе познатата песна „Volim osmeh tvoj“ на...
Вести Македонија Слајдер

На штипското Инфективно одделение се лекува еден пациент со Ковид 19

МИА Агенција
Еден пациент кој е позитивен на корона вирус е сместен на Инфективното одделение во штипската Клиничка болница. Директорот на болницата, Ален Ѓеорѓијев вели дека станува...
Еспресо Шоу биз

ОЛИВИЈА ЊУТН ЏОН ЈА ПРОДАДЕ ПОЗНАТАТА ЈАКНА ЗА ДА СЕ ЛЕКУВА ОД РАК: Само еден месец подоцна се случило нешто НЕВЕРОЈАТНО! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат
Актерката Оливија Њутн Џон во ноември се „раздели” од својата сакана кожна јакна од филмот „Брилијантин” која го одбележа нејзиниот лик Сенди, но сега во...
Здравје Магазин

Неверојатно здраво семе за кое велат дека лекува и рак, порано било користено и како валута

Слободен печат
Поради неговата вредност, семето било користено дури и како валута. Чиа семето содржи омега масти, протеини, антиоксиданти и диетални влакна. Тоа има благ вкус со...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Направете сами домашна крема од невен која ги лекува проширените вени и хемороидите (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Покрај невенот потребна ви е уште една состојка и ќе добиете природен мелем со неверојатни лековити моќи. Лековитата домашна крема од невен е ефикасно средство...
Еспресо Секс

5 одлични причини – Еве зошто е добро почесто да имате секс!

Слободен печат
Сексот може да ви го подобри расположението, да го поттикне имунолошкиот систем, па дури и да ве разубави. Ова се само дел од причините зошто...
Здравје Магазин

Го чисти црниот дроб, го лекува панкреасот, го исфрла каменот од бубрегот: Овој чај ќе ви го спаси животот! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Исчистете го телото од отрови, намалете ја надуеноста со само една шолја од овој чај. Доколку чувствувате болки во пределот на бубрезите, црниот дроб и...
Здравје Магазин

Моќен природен лек – 5 нешта кои босилекот ги лекува како од шала

Слободен печат
Босилекот веќе со векови се користи во борбата против здравствените проблеми. Ви претставуваме 5 начини како можете да го употребите босилекот како лек: – Истолчете...