Tag : марија

Вести Свет

Дјук: Трамп размислуваше за продажба на Порторико по ураганот Марија

Слободен печат
По катастрофалниот ураган Марија во Порторико, американскиот претседател Доналд Трамп ја разгледа идејата за продажба на овој остров во 2017 година, изјави за „Њујорк Тајмс”...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Марија живееше со бремената љубовница на својот сопруг и не знаеше што и прават зад грбот, а потоа се случи невиден скандал

Слободен печат
Американската телевизиска новинарка Марија Шрајвер, освен успешната кариера, стана уште попозната и по бракот со познатиот актер Арнолд Шварценегер. Актерот и водителката заедно добија четири...
Вести Свет Слајдер

Преживеала три пандемии: Марија од Шпанија на 113 години го победи коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат
Марија Брањас, која има 113 години, за која се верува дека е најстарата Шпанка, се опорави од коронавирусот, објавија шпанските власти, пишува Би-би-си. Таа била дијагностицирана...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Вистинска песна во вистинско време ја лекува душата“: Марија во карантин со урнебесна изведба на големиот хит на Тоше Проески (ВИДЕО)

Слободен печат
Марија Шерифовиќ приреди изненадување за своите многубројни фанови. Имено, познатата пејачка одлучи заедно со своите соработници да ја изведе познатата песна „Volim osmeh tvoj“ на...
Магазин Сцена

Сите тврдат дека Марија Шерифовиќ ја покажа саканата личност – Објави фотографија од автомобил како се држат за раце (ФОТО)

Слободен печат
Српската пејачка Марија Шерифовиќ на својот Инстаграм профил ја покажа, судејќи според се, саканата личност, погодуваат фановите. Имено, таа објави фотографија од автомобил на која...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

20 дена по нејзиното исчезнување: Фотографија од Марија се најде на листата на МВР за исчезнати лица

Слободен печат
Фотографија од Марија Брзакова од струмичкото село Босилово вчера, 20 дена по нејзиното исчезнување, се најде на листата на исчезнати лица на веб страницата на...
Вести Македонија

Др. Јовановски Дашиќ: Чистиот воздух е основно човеково право, а не привилегија

Слободен печат
Чистиот воздух е основно човеково право, а не привилегија. За справување со аерозагадувањето кое е хроничен проблем глобално и во регионот важна е регионалната соработка...
Вести Ви Препорачуваме Македонија

Репортажа на „Слободен печат“: Болката на Брзакови за исчезнатата Марија тежи над Босилово

Слободен печат
Малото струмичко село Босилово, деновиве е во центарот на вниманието во Македонија. Ова село десетина дена е обвиено во жал, тага и неизвесност, поради исчезнувањето...
Забава Магазин

Скандал во Луксембург: Војвотката Марија Тереза обвинета за луди трошоци

Слободен печат
Големата војвотка Марија Тереза (63 ), со кубанско потекло, сопруга на големиот војводата Анри, кој е на тронот од 2.000 година, заврши во виорот на...
Еспресо Шоу биз

Погледнете со кого Марија Шерифовиќ го прослави 35 роденден (ФОТО)

Слободен печат
Марија Шерифовиќ денес го прослави својот 35-ти роденден, а честитките пристигнаа од сите страни. – Ви благодарам за честитките. Наполнив 35. Во мојата глава сум...