Tag : Тоше

Магазин Магазин слајдер Сцена

ДНК со нова песна: Во спотот глумат Заев, Мицкоски, Боки 13, Вучиќ, Есма, Тоше, Кире, Лила и уште десетина други (ВИДЕО)

Слободен печат
За некого овие денови на карантин и изолација се денови за седење дома и уживање, но ова не важи и за момците од ДНК кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

„Вистинска песна во вистинско време ја лекува душата“: Марија во карантин со урнебесна изведба на големиот хит на Тоше Проески (ВИДЕО)

Слободен печат
Марија Шерифовиќ приреди изненадување за своите многубројни фанови. Имено, познатата пејачка одлучи заедно со своите соработници да ја изведе познатата песна „Volim osmeh tvoj“ на...
Вести Македонија

Крушево се подготвува за роденденот на Тоше Проески

Слободен печат
Крушево се подготвува да одбележи уште еден роденден на големата македонска и балканска музичка ѕвезда Тоше Проески. На 25 јануари се навршуваат 39 години од...
Вести Македонија

Маратонците трчаа во чест на Тоше, крушевчани ги пречекаа со црвени рози

Слободен печат
Со пиетет, емоции и по вторпат, со црвени рози, крушевчани, и млади и стари, ги пречекаа деветте маратонци кои 12 години го врват патот на...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

Зар некој може да те замени? 12 години без Тоше

Слободен печат
Една од најголемите македонски музички ѕвезди на денешен ден во 2007 година трагично го загуби животот во сообраќајна несреќа на само 26 години. Тоше зад...
Вести Култура

Владата додели 10 милиони денари за уредување на вечното почивалиште на Тоше Проески

Слободен печат
Градоначалникот на Крушево, Томе Христоски денеска во Министерството за култура потпиша договор за изградба на спомен-обележјето на Тоше Проески, за што од Владата се доделени...
Ви Препорачуваме Еспресо Шоу биз

СКАНДАЛ: „Боже чувај ја од зло“ жртва на руски плагијатори (ВИДЕО)

Слободен печат
Руската рок група „Землјане“ која на руската музичка сцена постои повеќе од четири децении ја „присвои“ добро познатата за сите нас песна „Боже чувај ја...
Забава Магазин Слободна ТВ

ЕВРОВИЗИЈА: Потсетете се на сите македонски претставници

Слободен печат
Македонија дебитираше на Евровизија во 1998 година, која се одржа во Бирмингем, Велика Британија. Најдобриот пласман нашата држава го доби во 2006 година во Грција,...