ВИДЕО: Верижен судар поради снегот во БиХ, камион го препречи патот

Верижен судар во БиХ на Купрес/ Фото: Аваз.ба

Првиот снег во Босна и Херцеговина им создаде проблеми на возачите, особено на камионџиите.

Возачите на камиони имаа најмногу проблеми на патoт кон Купрес, што е секако една од најопасните делници во БиХ во зима.

Несреќа во која учествуваа неколку возила се случи денеска. Како што може да се види на видеото, во несреќата учествувал и камион кој се извртел попречно.

Засега нема информации за повредени.

Извор: Аваз.ба

Видео на денот