Tag : судар

Вести Свет

Во ланчан судар во Сирија загинаа 30 лица

Слободен печат
Во ланчан судар на цистерна, два патнички автобуси и неколку автомобили на автопат во близина на Дамаск загинаа 30 луѓе и повеќемина се повредени. Сириските...
Хроника

Сообраќајна несреќа на стариот пат Тетово – Скопје: Тројца се потешко повредени

Слободен Печат
Двајца возачи и еден сопатник се тешко повредени во сообраќајна незгода што се случила околу 18 часот и 15 минути на стариот пат од Тетово...
Вести Свет

Се судрија два воени хеликоптери во Мали – загинаа тринаесет француски војници

Слободен печат
Тринаесет француски војници загинаа во судир на два воени хеликоптери во Мали, соопшти администрацијата на претседателот на Франција, а пренесе Б92. Војниците загинаа за време...
Вести Свет

Два патнички авиона се судрија на аеродром во САД (ВИДЕО)

Слободен печат
Два авиона се судрија викендов на меѓународниот аеродром Сан Антонио во Тексас, јавија американските медиуми. Екипите за итни случаи реагирале откако еден авион удрил во...
Вести Свет

Франкфурт: Нема повредени при сударот на двата авиони

Слободен печат
Два авиона се судрија на аеродромот во Франкфурт, но нема повредени, јави ДПА. Авион на авиокомпанијата Кориан ер (Боинг 777) удрил во авион на авиокомпанијата...
Вести Свет

НЕВИДЕНА НЕСРЕЌА: Со „порше“ влета на втор кат од деловен објект (ФОТО)

Слободен печат
Две момчиња загинаа во тешка сообраќајна несреќа во неделата, кога возач на автомобил „порше“ изгубил контрола над возилото и завршил на втор кат од деловен...
Хроника

Дваца возачи повредени во директен судар на две возила

Горан Наумовски
Двајца повредени е црниот биланс од вчерашната сообраќајка која се случила околу 14 часот на улицата „Александар Македонски“ во Прилеп. Според полицијата се судиле „фиат...
Хроника

Тројца повредени во судар на два мотоцикли

На скопскиот булевар „Партизански одреди“ вчера околу 14.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „априлија“ управуван од Б.А. (19) од Скопје и мотоцикл „баотиан“...
Хроника

Двајца повредени во судар на мотор и автомобил кај Струмица

Полицијата извести дека вчера во 14.15 часот на регионалниот пат Струмица – село Баница се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „јамаха“ управуван од Д.А.(28) од...
Вести Регион

НА ПИСТАТА НА АЕРОДРОМОТ НИКОЛА ТЕСЛА ВО БЕЛГРАД СЕ СЛУЧИ СУДИР! Сообраќајот веднаш е прекинат

Слободен печат
Цистерна која превезува гориво и камион кој носи кетеринг за авионите се судриле на пистата на белградскиот аеродром Никола Тесла. Заради судирот се е во...