9.2 C
Скопје

ВИДЕО: Страшна несреќа на трката во Бахреин, Грожан се здоби со изгореници!

Францускиот возач во Формула 1, Роман Грожан, кој попладнево имаше страшна несреќа на трката во Бахреин, според првичните информации се здоби со изгореници на рацете и нозете.

– Роман е во ред, не сакам да дадам медицински коментар, но имаше лесни изгореници на рацете и глуждовите. Очигледно е потресен..Сакам да им се заблагодарам на спасувачките екипи кои беа многу брзи.

Редарите и луѓето на ФИА завршија одлична работа, беше страшно, како претпазливост и за понатамошно медицинско набљудување, нашиот пилот ќе биде префрлен во болница – соопштија од тимот Хас.

Трката во Бахреин која беше прекината по самиот старт, во моментов е прекината поради санација на заштитната ограда на местото каде удри болидот на Грожан.

Прочитајте и...  Мбапе: Доколку го продолжам договорот, ќе останам уште многу години во Париз

Во саботните квалификации до пол позицијата дојде пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон.

Поврзани вести

РК Металург: Треба сите клубови да ѝ помогнат на македонската репрезентација

Слободен печат

Работнички со прва победа во зимскиот подготвителен период

Слободен печат

Гечевски: Не се откажуваме од Јакимовски и од Вајли

Благоја Георгиевски

ВИДЕО: Арсенал елиминиран, ФА купот ќе има нов шампион!

Слободен печат

Ристовска: Лазаров уште утре би можел да биде селектор на Македонија!

Слободен печат

Георгиевски: Мора да бидеме подобри на дуелот против Белорусија

Слободен печат

Остави Коментар