-2 C
Скопје

Tag : бахреин

Останатo Спорт

Новата сезона во Формула 1 нема да стартува во Австралија

Слободен печат
Поради пандемијата на коронавирусот одложен е почетокот на новата натпреварувачка сезона 2021 во „најбрзиот циркус на светот“. Наместо во Австралија, новата сезона во Формула 1...
Вести Свет

Нетанјаху го поздрави Договорот за нормализација на односите со Мароко

И.И.
Израелскиот премиер Бенјамин Нетанјаху го поздрави Договорот за нормализација на односите со Мароко потпишан со посредство на САД и најави дека двете земји ќе воспостават...
Останатo Спорт

Ф1: Мерцедес доминира, Ботас до пол позиција во Бахреин

Слободен печат
В недела ќе гледаме и втора трка од Формула 1 шампионатот сезонава во Бахреин, во саботните квалификации најбрз беше Валтери Ботас. „Мерцедес“ повторно доминираше, а...
Вести Свет

Бахреин втор во светот издаде дозвола за вакцината на Фајзер

И.И.
Кралството Бахреин е втора земја во светот што издаде дозвола за итна употреба на вакцината против Ковид-19 на Фајзер и БиоНТек. Дозволата е издадена по детална анализа...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Грожан детално ја опиша драмата од запалениот болид во Бахреин!

Слободен печат
Возачот на Формула 1, Роман Грожан, во интервју за француските ТВ станици „ТФ1“ и „ЛЦИ“А откри дека трипати се обидел да избега од остатоците од...
Останатo Спорт

Формула 1: Хамилтон победник на хаотичната трка во Бахреин!

Слободен печат
Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон победи на трката во Формула 1 за Големата награда на Бахреин во која се случија неколку големи инциденти, а се...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Им нема крај на ужасите во Бахреин, нов сериозен инцидент!

Слободен печат
Големата награда на Бахреин во Формула 1 шампионатот сезонава ќе остане во сеќавање поради големите и сериозни инциденти на патеката. Трката ја обележа Роман Грожан...
Останатo Спорт

ВИДЕО: Страшна несреќа на трката во Бахреин, Грожан се здоби со изгореници!

Слободен печат
Францускиот возач во Формула 1, Роман Грожан, кој попладнево имаше страшна несреќа на трката во Бахреин, според првичните информации се здоби со изгореници на рацете...
Вести Свет

Почина шеикот Калифа бин Салман ал-Калифа, долгогодишен премиер на Бахреин

Слободен печат
Долгогодишниот премиер на Бахреин, шеикот Калифа бин Салман ал-Калифа (84) почина денеска, се вели во објавата на официјалниот налог на Кралството Бахреин на Твитер. Шеикот...
Вести Свет

Израел и Бахреин потпишаа договор за воспоставување дипломатски односи

Илинка Иљоска
Израел и Бахреин денеска одлучија да воспостават официјални дипломатски односи со што малата земја од Заливот стана четвртата арапска држава што ги нормализира односите со...