ВИДЕО: „Let Them All Talk“ – Погледнете го трејлерот за филмот во кој Мерил Стрип тргнува на животно патување

Фото: Принтскрин/Јутјуб

Претставен е првиот трејлер за филмот „Let Them All Talk“ во кој главна улога ја толку легендарната Мерил Стрип, а режијата ја потпишува Стивен Содерберг.

Комедијата ја следи авторката Елис Хјуџис, која заминува на патување со пријателките со надеж дека ќе ги залечи раните. На патувањето тргнува и нејзиниот внук, а тие наскоро остануваат заглавени на крузер. Напнатоста полека расте, а Хјуџес е присилена да се соочи со ситуациите во кои таа ги повредила лицата кои најмногу ги сака.

Фото: Принтскрин/Јутјуб

Сенариото на филмот го потпишува Дебора Ајзенберг, а за режијата е заслужен Стивен Содерберг, кој веќе претходно соработуваше со Стрип во филмот „The Laundromat”.

Ова остварување е прикажано во 2019 година на Филмскиот фестивал во Венеција, а сега е достапно и на Нетфликс.

Останатите улоги во филмот ги толкуваат Кендис Берген, Дајана Вајст, Лукас Хеџес и Гема Чан.

Видео на денот