ВИДЕО: Ѓоковиќ титулата на Вимблдон ја славеше заедно со Бобан, Капело, Кин

принтскрин:Instagram/andreareitano_

Новак Ѓоковиќ кој вчера испиша историја со освојувањето на 20 грен слем трофеј во кариерата и вкупно шести на Вимблдон, вчера на „Вембли“ го следеше финалето на Евро 2020 во друштво на италијански пријатели но и на фудбалски легенди.

На Инстаграм се појави видео од ВИП делот на „Вембли“ каде Ѓоковиќ имаше можност да се опушти и да ја прослави освоената титула на Вимблдон, но и да се радува на успехот на Италија на ЕП. Во друштво на Ѓоковиќ беше и легендарниот хрватски фудбалер Звонимир Бобан кој сега е дел од органите на УЕФА. Покрај нив беа и поранешниот ирски репрезентативец Роби Кин како и легендарниот италијански тренер, Фабио Капело.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Andrea Reitano (@andreareitano_)

Видео на денот