Вернер се посрамоти пред „трансферот“ во Челси! (ВИДЕО)

Ја искористи грешката на одбраната на Падерборн, го издрибла голманот и само му остануваше да ја погоди празната мрежа, но изненадувачки не го направи тоа.

Од претходно се најавува можна преселба на германскиот репрезентативец во Премиер лигата, поточно на „Стемфорд Бриџ“.

Тимо Вернер се поврзува со трансфер во Челси, а пред евентуално да го направи тоа, се посрамоти на најновиот натпревар во дресот на Лајпциг.

Доколку реализираше неговиот клуб ќе триумфираше, но на крајот остана само 1:1 дома против Падерборн во рамките од 30. коло во Бундеслигата.

Ја искористи грешката на одбраната, го издрибла и голманот и само му остануваше да ја погоди празната мрежа, но изненадувачки не го направи тоа.

Сезонава во најсилната германска фудбалска лига има учинок од 25 голови во 30 одиграни натпревари.

Прочитајте и...  Матиќ потпиша нов договор со Манчестер јунајтед

Прочитај повеќе

Желбата на Барса: Истекува клаузулата на Мартинез

Слободен печат

Мурињо ја забележа 200 победа во Премиер лигата

Слободен печат

НФЛ на нозе: Махомс потпиша десетгодишен договор и стана најплатен играч во историјата

Слободен печат

Урнебес во Бугарија: Фудбалски клуб преку Фејсбук бара играчи

Слободен печат

Натпреварот вреден 50 милиони евра без победник, Вердер остана во Бундеслигата

Слободен печат

Мурињо ги губи конците во Тотенхем, Лорис и Сон за малку ќе се степаа меѓу себе (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

АТП воведе нов систем на рангирање

Слободен печат

Евролигата во проблеми, се одложува стартот на новата сезона?

Слободен печат

Директорот на Ролан Гарос предупредува: Не смееме да ги повториме грешките од „Адриа тур“

Слободен печат

Барселона продава речиси цел тим и се надева на заработка од околу 400 милиони евра

Слободен печат

Познатиот српски кошаркар во болница, Мачван е позитивен на корона

Слободен печат

Откажани баражите за втората лига – Запад, 13 фудбалери позитивни на корона

Слободен печат