Tag : лајпциг

Спорт Фудбал

Вернер донесе одлука, за него постојат само два клуба

Слободен печат
Најбараниот напаѓач во летниот преоден рок дефинитивно ќе биде германскиот репрезентативец Тимо Вернер за кого се „тепаат“ сите европски гиганти, од Милан, Интер, преку Барселона,...
Спорт Фудбал

Планот на Солскјер за нов Јунајтед, тандем од 100 милиони евра?

Слободен печат
И покрај кризата поради пандемијата на коронавирус, норвешкиот менаџер на „црвените ѓаволи“ е подготвен да биде активен на трансфер пазарот. Од една страна Оле Гунар...
Спорт Фудбал

Во 14 бундеслигаши нема коронавирус, се чекаат резултати од три екипи

Слободен печат
Германската фудбалска лига (ДФЛ) состави посебен здравствен протокол на кој треба да се придржуваат сите клубови и играчи во случај на продолжување на Бундеслигата. Во...
Спорт Фудбал

Се најде Германец кој го одби Баерн: Тоа не е опција за мене

Слободен печат
Напаѓачот на Лајпциг и на германската репрезентација, Тимо Вернер, и јавно изјави дека нема намера кариерата да ја продолжи во шампионот на Бундеслигата, Баерн Минхен....
Спорт Фудбал

Клоп од карантин го договори првото екстра засилување

Слободен печат
Ливерпул во следната сезона ќе биде посилен за одличниот германски репрезентативец, Тимо Вернер. Според анонимни германски извори, Вернер веќе има закажано лекарски прегледи во приватна...
Спорт Фудбал

Навивачите на вистинскиот тим во Лајпциг купија 62.000 влезници за натпревар со „невидлив“ противник

Слободен печат
Екипата на Лајпциг за неполни 10 години, благодарение на сопственикот на Ред Бул, Дитрих Матешиц, стана германски фудбалски гигант кој расте и во европски рамки....
Спорт Фудбал

Ауфидерзен за Мурињо, дури седум гола на празната „Местаља“! (ВИДЕО)

Слободен печат
Вечерва продолжија возбудувањата во фудбалската Лига на шампионите со реванш осминафиналните натпревари преку кои ги дознавме првите патници во четвртфиналната фаза, тие се екипите на...
Спорт Фудбал

„Милионерите„ подобри во дуелот на двете Борусии, Лајпциг полека го губи здивот (ВИДЕО)

Слободен печат
Во дербито на 25. коло од Бундеслигата, резултатот го отвори Торган Азар уште во осмата минута. Домашниот тим израмни на почетокот од второто полувреме преку...
Спорт Фудбал

Вернер ги одби Јунајтед и Барса, го чекаат Ливерпул и Клоп!? (ФОТО)

Слободен печат
Често се шпекулира околу каде би можел да ја продолжи професионалната кариера, а информациите велат дека Германецот има желба да се пресели на „Енфилд“, поточно...
Спорт Фудбал

Петарда на Лајпциг во Гелзенкирхен, Халанд не запира да ги тресе мрежите (ВИДЕО)

Слободен печат
Лајпциг ја продолжува трката со Баерн Минхен за титулата во Бундеслигата, откако во дербито на колото како гостин со 0:5 го декласира Шалке. Гостите уште...