• тимо вернер

Ван Бастен: Подобар сум од Вернер барем 18 пати

Поранешниот холандски репрезентативец Марко ван Бастен, нема позитивно мислење за квалитетите на напаѓачот на Челси, Тимо Вернер. Ван Бастен кој е еден од најдобрите напаѓачи на сите времиња, смета дека Вернер не е фудбалер за големи клубови. – Барем 18 пати сум подобар од него. Тој не може да биде напаѓач од светска класа и …

Ван Бастен: Подобар сум од Вернер барем 18 пати Read More »