Tag : бундеслига

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Баерн подобар во дербито против Дортмунд!

Слободен печат
Во бундеслигашкото дерби викендов екипата на Баерн Минхен триумфираше со конечен резултат 2:3 против составот на Борусија Дортмунд. Стрелци кај баварскиот гигант беа Алаба, Левандовски...
Спорт Фудбал

Баерн ги прекина преговорите: Алаба ќе ја напушти екипата како слободен играч!

Слободен печат
Веќе неколку месеци Австриецот и Баерн Минхен не можат да најдат заеднички јазик кога станува збор за продолжување на договорот, а сега германскиот клуб донесе...
Спорт Фудбал

Лајпциг го загуби дербито во Менхенгладбах и ја загуби лидерската позиција (ВИДЕО)

Слободен печат
Лајпциг загуби на гостувањето кај Борусија Менхенгладбах со минимални 1:0. Голот на одлука го постигна Ханес Волф во 60. минута на асистенција на Херман. Гостите...
Спорт Фудбал

Баерн може да дава голови и без Левандовски, сигурна победа на „милионерите“ (ВИДЕО)

Слободен печат
Тренерот на Баерн, Ханси Флик, одлучи да му даде одмор на својот најдобар напаѓач Роберт Левандовски, но неговото отсуство не се почувствува против Келн. Баварците...
Спорт Фудбал

Урнебесна изјава на тренерот чиј тим е 22 натпревари без победа: Ние сме како шише кечап…

Слободен печат
Германскиот тим се наоѓа во огромна криза, Шалке на последните 22 натпревари во Бундеслигата нема победа, вклучувајќи го и вчерашното реми со Штутгарт (1:1). Овие...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Чурлинов со првите минути сезонава во Бундеслигата!

Слободен печат
Во рамките од петтото коло во најсилното германско првенство денеска ремизираа Штутгарт и Келн (1:1). Уште во првата минута поведоа домаќините со голот на Мангала...
Ракомет Спорт

Пешевски со фантастична партија против Лемго во Бундеслигата

Слободен печат
Македонскиот репрезентативен пикер Жарко Пешевски денеска блескаше во дресот на Штутгарт во рамките од четвртото коло од најсилната германска ракометна лига. Неговиот клуб ремизираше дома...
Спорт Фудбал

Баерн Минхен израмни рекорд стар 53 години, даде 17 гола за четири кола (ВИДЕО)

Слободен печат
Европскиот шампион Баерн Минхен оствари рутински триумф на гостувањето кај Арминија Билефелд победувајќи со 1:4. Сите дилеми околу победникот беа разрешени во првото полувреме, а...
Спорт Фудбал

Доминација на гостинските екипи во Бундеслигата (ВИДЕО)

Слободен печат
Лајпциг на почетокот од сезоната покажува дека може да игра и да победува без Тимо Вернер кој се пресели во Челси. Лајпциг по четири кола...
Ракомет Спорт

Кузмановски втор стрелец против Кил во Бундеслигата

Слободен печат
Денеска во рамките од второто коло во најсилната германска лига составот на Хановер-Бургдорф загуби на гостувањето кај Кил со резултат 34:31, иако на паузата водеше...
MacedonianAlbanian