20.8 C
Скопје

Уживајте оваа вечер – Мохито со лубеница, вистинско задоволство совршено за релаксација! (РЕЦЕПТ, ВИДЕО)

Направете си совршено мохито со лубеница и уживајте оваа вечер…

Не знаете како? Ние ќе ви покажеме.

Потребно ви е: 1 кора од лимон, 2 лажички шеќер, 1 лубеница, свежо нане, малку виски, сок од лимон.

Подготовка: Излупете ја кората од лимонот, ставете го шеќерот, помешајте и оставете малку да отстои, за да го забрзате процесот истолчете ги заедно. Лубеницата исецкајте ја на коцки, ставете ги парчињата во бокал, додадете ја кората од лимон. Свежото нане изгмечете го и додадете го во бокалот и додадете малку виски. Додадете сок од лимон и се добро измешајте со рачен блендер.

Поврзани вести

ФОТО: Дрејк сподели како ужива со својот син на „поинаква“ забава

Слободен Печат

Џорџ Клуни и колегите ќе отвараат филмско училиште со цел да го „размрдаат“ Холивуд

Слободен Печат

„34 години брачна идила“: Боба Живоиновиќ прозборе за бракот со Лепа Брена

Слободен Печат

Актерот Жарко Димоски ја промовираше новата песна „Танцувај со мене“ и неговата прва книга „Пеперутка“!

Слободен Печат

„Не попушта“: Принцот Чарлс нема намера да се сретне со Хари кога ќе пристигне во Лондон

Слободен Печат

Неготичанката Верица порачува: Немојте да го жалите моето дете со посебни потреби, за жалење се оние кои не ги прифаќаат овие деца, а со тоа ја пропуштаат и најчистата љубов!

Мими Стојановска

Остави Коментар