Уживајте оваа вечер – Мохито со лубеница, вистинско задоволство совршено за релаксација! (РЕЦЕПТ, ВИДЕО)

Фото: Јутјуб/Принтскрин

Направете си совршено мохито со лубеница и уживајте оваа вечер…

Не знаете како? Ние ќе ви покажеме.

Потребно ви е: 1 кора од лимон, 2 лажички шеќер, 1 лубеница, свежо нане, малку виски, сок од лимон.

Подготовка: Излупете ја кората од лимонот, ставете го шеќерот, помешајте и оставете малку да отстои, за да го забрзате процесот истолчете ги заедно. Лубеницата исецкајте ја на коцки, ставете ги парчињата во бокал, додадете ја кората од лимон. Свежото нане изгмечете го и додадете го во бокалот и додадете малку виски. Додадете сок од лимон и се добро измешајте со рачен блендер.

Видео на денот