Уживајте оваа вечер – Мохито со лубеница, вистинско задоволство совршено за релаксација! (РЕЦЕПТ, ВИДЕО)

Направете си совршено мохито со лубеница и уживајте оваа вечер… Не знаете како? Ние ќе ви покажеме. Потребно ви е: 1 кора од лимон, 2 лажички шеќер, 1 лубеница, свежо нане, малку виски, сок од лимон. Подготовка: Излупете ја кората од лимонот, ставете го шеќерот, помешајте и оставете малку да отстои, за да го забрзате …

Уживајте оваа вечер – Мохито со лубеница, вистинско задоволство совршено за релаксација! (РЕЦЕПТ, ВИДЕО) Read More »