Tag : лубеница

Еспресо Здравје Храна

ИСХРАНА ВО БОЈА: Црвени намирници за балансирана диета

Слободен печат
Според италијанските студии за нутриционизам, секој треба да изеде најмалку седум порции домати неделно...
Еспресо Жена Магазин Храна

Испечете пиле во лубеница! Вкус кој ќе ве воодушеви, вакво нешто не сте пробале! (ВИДЕО)

Слободен печат
Пресечете го дното на лубеницата со цел таа да стои стабилно, а потоа преполовете ја како што е покажано во видеото, односно малку над половината....
Еспресо Магазин Семејство Храна

Како секогаш да изберете совршена ЛУБЕНИЦА?

Слободен печат
Лубеницата е популарно летно овошје бидејќи најдобро освежува во летните денови. За да одберете сочна и зрела лубеница, обрнете внимание на следниве работи. Првиот и...
Здравје Магазин

Лубеница наместо лек: Ова се нејзините неверојатни лековити својства

Слободен печат
Со малку калории и моќна способност за хидратација, лубеницата носи уште многу предности за вашиот организам. Убаво оладената лубеница е одлично освежување во летните денови,...
Еспресо Убавина

Останете подолго млади со овие четири намирници

Слободен печат
Авокадото е богато со влакна, калиум, витамините Е и Б и фолна киселина, па така му помага на крвниот систем, ја стимулира работата на мозокот...
Еспресо Храна

НЕОБИЧНА ГРЧКА САЛАТА со пржена лубеница (РЕЦЕПТ)

Слободен печат
Ако сакате експерименти со вкусови, можете да се обидете да ја направите и дома. Сигурно ќе уживате во вкусот....
Еспресо Храна

ЛУБЕНИЦА НА СКАРА: Лесно се подготвува и е повкусна од обичната

Слободен печат
Искористете ја сезоната на лубеници за несекојдневна скара. Сите кои пробале лубеница на скара велат дека е одлична. Состојки: Лубеница (1 помала) Маслиново масло (по...