• задоволство

Вучиќ на Инстаграм објави податоци за економскиот раст, Србија во плус во првиот квартал

Во првиот квартал Србија остварила економски раст поголем од еден отсто, а очекуван бил минус од 1,3 отсто, соопшти денеска српскиот претседател Александар Вучиќ на својот Инстаграм профил, а пренесува Бета.рс.  – Имам извонредни вести за вас – неможам да ја сокријам својата среќа и гордост поради тоа што се наоѓам на чело на земјата …

Вучиќ на Инстаграм објави податоци за економскиот раст, Србија во плус во првиот квартал Read More »