Урнебес: НФЛ играч сексуално злоставуван од жена во авион, ја тужи компанијата

Анонимен играч од НФЛ-лигата ќе поднесе тужба против авио компанијата „Јунајтед Ерлајнс“ поради сексуален напад во авион, и тоа жена.

НФЛ играчот заедно со уште еден патник кој седел во ист ред бил мета на „сексуални инсинуации“ на обвинетата жена, а персоналот во авионот реагирал дури по четвртата молба да интервенираат.

Според НФЛ играчот, жената се однесувала како да е под дејство на некакви супстанци, а причина за тужбата на авио компанијата е постојаното масирање на колената, потоа и нејзината глава ја ставила на неговите нозе.

Веднаш потоа жената го фатила за непријатното место, по што мажот скокнал и избегал кон стјуардесите, по што тие ја преместиле жената во друг ред.

Тој ја тужи компанијата „Јунајтед Ерлајнс“ бидејќи не сакала да му го соопшти името на жената која ги злоставувала како и имињата на другите патници кои би можеле да бидат сведоци на судењето.

Прочитајте и...  Федерер поради Ѓоковиќ не освои повеќе грен слем титули

Прочитај повеќе

Монтирано навивање на дербито Дортмунд-Баерн! (ВИДЕО)

Слободен печат

ФК Ренова: Што ќе се случи доколку има позитивен играч на Ковид-19?

Слободен печат

Денот кога Роналдо немаше решение за Македонија (ВИДЕО)

Слободен печат

„Бип бип“: Фудбалскиот свет импресиониран од брзината на Дејвис! (ВИДЕО)

Слободен печат

Бундеслига: Баерн чекор поблиску до титулата! (ВИДЕО)

Слободен печат

Стружани го дезинфицираат стадионот пред тренинзите и мечевите (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Величковски: Ни недостасува спортскиот тимски дух, комуникација и дружење

Слободен печат

Њукасл преговара со Барселона, но и со Гвардиола!

Слободен печат

Лео Меси како во најдобрите денови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Каков потег од Шкотска: Навивачите одлучуваат за иднината на фудбалерите!

Слободен печат

Роналдо има талент и за други спортови! (ВИДЕО)

Слободен печат

Добри вести за Златан, повредата не е сериозна

Слободен печат