Tag : авио компанија

Останатo Спорт

Урнебес: НФЛ играч сексуално злоставуван од жена во авион, ја тужи компанијата

Слободен печат
НФЛ играчот заедно со уште еден патник кој седел во ист ред бил мета на „сексуални инсинуации“ на обвинетата жена, а персоналот во авионот реагирал...
Вести Свет

БОИНГ ИТНО ПРИЗЕМЈИ 50 АВИОНИ: Директорот на авио-компанијата изјави дека има сериозни грешки во безбедноста (ВИДЕО)

Слободен печат
Авио-компанијата Боинг изнела соопштение во кое се наведува дека ширум светот биле приземјени преку 50 авиони, откако се открило дефект поврзан со крилата на авионот....