Tag : сексуално злоставување

Останатo Спорт

Урнебес: НФЛ играч сексуално злоставуван од жена во авион, ја тужи компанијата

Слободен печат
НФЛ играчот заедно со уште еден патник кој седел во ист ред бил мета на „сексуални инсинуации“ на обвинетата жена, а персоналот во авионот реагирал...
Спорт Фудбал

Проблеми за Балотели, оди во затвор?

Слободен печат
Марио Балотели е во центарот на скандал во Италија поради сексуални односи со малолетна девојка. Според локалните медиуми, Балотели бил во врска со неименувана девојка...
Вести Свет

Француски режисер приведен поради обвиненија за злоставување малолетничка

Слободен Печат
Францускиот режисер Кристоф Ружја е приведен откако бил пријавен дека сексуално ја злоставувал актерката Адел Хенел кога имала помеѓу 12 и 15 години. -Тој во...
Вести Регион

ПРВИТЕ ПРЕГЛЕДИ ОТКРИВААТ: Малчанскиот бербер не ја силувал Моника

Слободен печат
По гинеколошките прегледи во Клиничкиот центар во Ниш, неофицијално, било утврдено дека Малчанскиот бербер не извршил обљуба врз киднапираното девојче Моника Каримовиќ, пренесува Курир.рс. Според...
Еспресо Шоу биз

Погледнете колку милиони треба да им исплати Вајнстин на жените кои го обвинија за сексуално злоставување!

Слободен печат
Харви Вајнстин и упрвата на неговото банкротирано филмско студио постигна договор за исплата на 25 милиони долари на десетина жени кои го обвинија поранешниот холивудски продуцент...
Еспресо Шоу биз

Бијонсе жртва на сексуално злоставување! Нејзиниот татко со солзи во очите раскажа што се случило (ВИДЕО)

Слободен печат
Бијонсе Ноулс, кралицата на поп-музиката, според тврдењето на нејзиниот татко Метју Ноулс била жртва на сексуално злоставување. Имено, таткото на една од најпопуларните пејачки проговори...
Вести Свет

Откако повеќе жени го обвинија за сексуално вознемирување Пласидо Доминго по 51 година ја напушти Метрополитен

Слободен печат
Откако повеќе жени го обвинија шпанскиот оперски пејач Пласидо Доминго за сексуална злоупотреба и вознемирување, тој по 51 година ја прекина сорапотката со операта Метрополитен...
Вести Регион

Поранешен министер на Република Српска уапсен за злоставување дете

МИА Агенција
Полицијата на Република Српска привела поранешен министер во Владата на РС осомничен за сексуално злоставување малолетно девојче (11) од Бања Лука. Според локалните медиуми, се...