Трагедија, млада руска атлетичарка починала за време на тренинг

Маргарета Плавунова, руска атлетичарка е пронајдена мртва во местото Моршанск кое се наоѓа во Тамбоската област, за време на тркачки тренинг со кој ја одржувала своја форма.

Несреќната атлетичарка била пронајдена покрај улица без значи на живот, а сведоци опишаа дека таа додека трчала, едноставно паднала на патеката.
Рускиот регионален атлетски сојуз објави дека причина за смртта е срцев удар.

Русинката била повеќекратна регионална шампионка во дисциплина на 60 метри со пречки, а се натпреварувала и на 100 и 400 метри. На 100 метри најдобар резултат ѝ бил 14,06, а покрај спортска кариера, таа била и фото-модел.

Прочитајте и...  Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Прочитај повеќе

Екипите на Пандев и Несторовски бараат крај на сезоната во Серија А!?

Слободен печат

Ѓоковиќ ја покажа класата, Надал: Големо благодарам до Ноле! (ФОТО)

Слободен печат

Вистински потег на Хендерсон: Ги собра сите капитени во Премиер лигата

Слободен печат

Денот кога целиот стадион во Торино му аплаудираше на Роналдо! (ВИДЕО)

Слободен печат

Том Брејди се сели во „царство“ од 14 милиони долари! (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Шансите за Ливерпул да дојде титулата се продолжуваат: Премиер лигата повторно одложена

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Дрогба поради скандалозниот предлог: Африка не е лабораторија за тестирање!

Слободен печат

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат