• Трагедија

Почина актерот од „Војна на ѕвездите“ и „Хари Потер“, Пол Грант: Го нашле на улица во бессознание

Британскиот актер Пол Грант, почина на 56-годишна возраст, потврди неговото семејство. Актерот се прослави со улогите во „Војна на ѕвездите“ и „Хари Потер“ Членовите на семејството за британски „The Sun“ изјавиле дека Грант вчера бил исклучен од апаратите. Полицијата го пронашла минатиот четврток пред станицата Кингс Крос во Лондон, како лежи на улица во бессознание. Пол …

Почина актерот од „Војна на ѕвездите“ и „Хари Потер“, Пол Грант: Го нашле на улица во бессознание Read More »