2 C
Скопје

Tag : Трагедија

Вести Регион

ВИДЕО I Нова трагедија во Петриња: Волонтер кој ја поклони својата викенд куќа загина од пад од кров

Илинка Иљоска
Од пад од кров околу 10 часот утринава загинал волонтер кој им помагал на жртвите. Станува збор за 57-годишниот А.Ц., поранешен специјален агент и пензиониран...
Вести Регион

ВИДЕО I Едно момче ја избегна судбината на неговите другари од „викендичката на смртта“: Познат е идентитетот на починатите

Илинка Иљоска
Веста за смртта на осумте тинејџери ја зави во црно БиХ  на првиот ден од 2021 година. На кружниот тек во Посушје, на билбордот симболично...
Вести Регион

Трагедија во новогодишната ноќ ја вознемири БиХ: Осум млади се отруја во викендичка, двајца се борат за живот

Слободен печат
Во општината Посушје во Босна и Херцеговина, се случи трагедија во која, според досега непотврдени информации, настрадаа осум млади лица, пишува Ослобоѓење. Како што се...
Останатo Спорт

Трагедија: На 33 години почина хрватска атлетичарка која неодамна победи на полумаратонска трка

Слободен печат
Хрватската атлетичарка Валентина Валјак почина на 33-годишна возраст по кратка и тешка болест. Валјак се сметаше за една од најдобрите атлетичарки на долги патеки, а...
Вести Свет

ВИДЕО I Забава се претвори во трагедија: Свлечиште уништи ноќен клуб, при што загинаа најмалку седум лица!

И.И.
Најмалку седум лица загинаа рано утрово во Колумбија кога свлечиште уништи ноќен клуб. На северот на Колумбија, поради обилни дождови, одрон однесе мал ноќен клуб...
Вести Свет

ВИДЕО | Трагедијата која ја потресе Британија доби завршница: Родители заспале со запалена цигара, четири деца им загинаа во пожарот

Слободен печат
Во Британија е затворена истрагата за случајот на пожар во куќа во Сафорд во февруари минатата година кога загинаа четири деца на возраст од три,...
Останатo Спорт

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Мотоциклист загина на проклетата патека во Бразил

Слободен печат
Светот на спортот викендов е затечен од нова трагедија, бразилскиот мото-шампион Матеус Барбоса загина за време на трката на славната и веќе проклета пате Интерлагос....
Вести Македонија Слајдер

Трагедија во Струмица: Осуманесетгодишна девојка починала од струен удар

Слободен печат
Во полицијата вчера било пријавено дека со Итна медицинска помош била донесена Е.Б. (18) од село Баница, која била почината од струен удар, информира портпаролката...
Слајдер Хроника

Почина 8-годишно дете на пат кон болница

Слободен печат
На 17.09.2020 во 05.15 часот во СВР Куманово, од Градската болница Куманово било пријавено дека кај нив за реанимација бил донесен починат осумгодишник од Крива...
Хроника

Трагедија во радовишко- приколка од трактор прегази 16-годишна малолетничка

Слободен печат
Во 10.10 часот вчера било пријавено дека на влез од село Габревци, радовишко, 16-годишна малолетничка од Габревци, додека се возела на трактор „ИМТ 533“, кој...