Топ 3 фризури кои ќе ги носиме оваа есен (ФОТО)

Промената на годишното време во нас често предизвикува потреба за „нов почеток“.

Тоа се периоди кога, обично, започнуваме со чистење на нередот и воведување на промени, а една од најлесните е промената на фризурата.

Ви предложуваме топ 3 фризури кои ќе бидат модерни оваа есен, погледнете.

1. Ретро локни

2. Beachy локни

3. Sleek боб

 

Прочитајте и...  Разговор со д-р Тихомир Цветковиќ: Третман за зголемување на усни со дермални филери

Поврзани вести

Меган Маркл: Војвотката од Сасекс со болка и тага раскажа дека претрпела спонтан абортус

Слободен Печат

Шкотска е првата земја во светот што ќе овозможи бесплатeн пристап до менструални производи

Слободен Печат

Ново истражување: Веганите имаат дури 43% поголем ризик од кршливост на коските

Слободен Печат

Никол Кидман: Велат дека осаменоста е тивок убиец. Не го кажуваат тоа без причина.

Слободен печат

Дневен хороскоп за 25 ноември: Забранетото овошје носи горчлив вкус, прифатете го она што го добивате

Слободен печат

Виц на денот: Глупост

Слободен печат

Остави Коментар