Tag : топ

Жена Магазин Магазин слајдер

Време е за враќање на работните места: Топ 5 деловни стајлинзи! (ФОТО)

Слободен печат
Време е од лежерните и удобни комбинации да „скокнеме“ во деловниот стајлинг… Полека но сигурно животот се враќа во нормалните текови. Повеќето луѓе се враќаат...
Жена Магазин

Вистинската облека од секоја жена може да направи топ модел: Еве и докази! (ФОТО)

Слободен печат
Нема врска колку килограми имате, важно е да сте убаво облечени… Доколку имате неколку килограми вишок, вреќестата облека не е за вас. Тоа го докажа...
Здравје Магазин

Тоне „Викторијас сикрет“: 71-годишен топ менаџер обвинет за злоупотреба на манекенките

Слободен печат
„Викторијас сикрет“ е една од најпознатите марки за долна облека во светот, особено прочуена по своите неверојатни модни шоуа и модели со извонредна убавина, но...
Вести Економија

Трговците избраа 100 топ бренда за 2020 година

Слободен печат
Трговците од државава избраа 100 бренда што секоја добро снабдена продавница треба да ги има на своите полици во 2020 година. Изборот во нашата држава...
Вести Регион

МУ ГО УКРАЛ ТОПОТ: Црногорец имал расправија со соседот заради партија шах, па потоа пукал во него

Слободен печат
Црногорската полиција деновиве уапсила страствен љубител на шах, кој по расправија за шаховски фигури пробал да го убие својот сосед. Еско Еровиќ (56) од северна...
Вести Култура

Петок со ТОП КНИГА од „Литература.мк“: „Претседателот исчезна“

Слободен печат
Бестселерот „Претседателот исчезна“ од Бил Клинтон и Џејмс Патерсон излезе од печат на македонски јазик, во издание на „Арс Либрис“, дел од „Арс Ламина – публикации“....
Еспресо Шоу биз

Како Северина се подготвува за турнејата? (ФОТО)

Слободен печат
Пејачката Северина Којиќ (47) интензивно работи на подготовките за својата голема турнеја, а дел од атмосферата го објави на својот Инстаграм профил. Некои се зачудија...
Вести Култура

Петок со ТОП КНИГА од Издавачки центар „Херои“ – „Уметноста на војувањето“ од Сун Цу

слободен печат
Пред вас се наоѓа книга која е совршен избор ако планирате да прочитате само една книга за менаџмент. Заборавете на сите иновации и бестселери и...
Еспресо Жена Магазин Мода

Патики кои ќе доминираат оваа есен: 2 ТОП МОДЕЛИ (ФОТО)

Слободен печат
Продавниците веќе ги намалија цените на сандалите и чевлите, а во излозите се истакнати најубавите и нови есенски модели. Светскиот тренд налага дека оваа есен...
Еспресо Жена Магазин Убавина

Топ 3 фризури кои ќе ги носиме оваа есен (ФОТО)

Слободен печат
Промената на годишното време во нас често предизвикува потреба за „нов почеток“. Тоа се периоди кога, обично, започнуваме со чистење на нередот и воведување на...
MacedonianAlbanianBulgarian