Сите зборуваат само за еден детаљ: Дејвид Бекам објави фотографии од својата мајка и предизвика големо внимание (ФОТО)

Фотографиите со неговата мајка предизвикаа бројни реакции помеѓу следбениците на фудбалерот на Инстаграм.

Дејвид Бекам објавил семејни фотографии со својата мајка Сандра Бекам, но веројатно не се надевал на реакциите кои што истите ги предизвикаа.

инстаграм

Имено, многу од неговите фанови забележале една иста работа.

инстаграм

„Среќен роденден на најдобрата мајка и баба. Те сакаме и ти посакуваме прекрасен ден“ – напишал во описот на фотографиите со кои ѝ го честитал 71 роденден на својата мајка.

инстаграм

Додека многу од обожавателите исто така ја искористиле приликата да ѝ го честитаат роденденот на Сандра, многумина ја воочиле сличноста со починатата принцеза Дајана.

инстаграм

„Госпоѓа Бекам изгледа како Лејди Ди“, „Не можам да верувам колку многу неговата мајка личи на принцезата Лејди ди“, „Вака ќе изгледаше Дајана кога ќе остареше“, „Прво ми се причини дека си се сликал со Дајана, а сега гледам дека е твојата мајка“ се само дел од коментарите на обожавателите.

Дали и на вас ви се чини дека овие две дами си личат?

Видео на денот