25.8 C
Скопје

Tag : дијана

Магазин Магазин слајдер Сцена

Откриена тајната за најинтригантното кралско пријателство: Што ѝ пишувал принцот Филип во писмата на Дијана?

Слободен печат
Принцот Филип јавно го осуди својот син, принцот Чарлс, кога тој одлучи да ја остави принцезата Дијана поради Камила Паркер, а еден од кралските дописници,...
Вести Ви Препорачуваме Свет

ФОТО: Владимир и Дијана починаа од коронавирус во растојание од 10 дена, зад себе оставија 13 деца

Слободен печат
Дијана Родикова од Василиков во Украина починала во понеделникот од последиците на коронавирусот и тоа само девет дена откако битката со истата болест ја изгубил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дијана лично ја повикала во Кенсингтонската палата: Принцот Вилијам бил лудо вљубен во убавицата која сите ја знаеме!

Слободен печат
Принцезата Дијана сакала на својот син Вилијам да му исполни една голема желба – па така таа лично ја повикала жената по која принцот бил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Измамената принцеза Дијана: Интервју добиено со лажни документи за абортус на кралската дадилка

Слободен печат
Принцезата Дајана наводно била изманипулирана со лажни документи за абортус на кралската дадилка Тиги Леџ-Бурк, за да го даде интервјуто во 1995 година, кое до...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Колку милиони наследил принцот Хари од неговата мајка, принцезата Дијана?

Слободен печат
Во интервју кое сигурно ја шокираше светската јавност, принцот Хари ѝ откри на водителката Опра Винфри дека можел да го напушти кралското семејство само благодарение...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Цената на сите детали кои Меган ги носеше на интервјуто на деценијата: Еден е посебно драгоцен, а со тој ѝ одаде почит на починатата принцеза Дијана

Слободен печат
Вкупната вредност на накитот кој Меган Маркл го носеше на себе е околу 28.000 евра… Меган Маркл (39) за време на интервјуто на деценијата, како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Била сопруга на неговиот најдобар пријател: Принцот Чарлс покрај Камила и Дијана имал уште една голема љубов

Слободен печат
Изгледа дека освен Камила, но и починатата сопруга Дијана, Чарлс имал и трета голема љубов… Во британските медиуми долги години се следи врската меѓу принцот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Дијана имала резервна тајна венчаница, но што се случило со неа?

Слободен печат
Модната дизајнерка која ја потпишува познатата венчаница во која лејди Дијана Спенсер се омажи за принцот Чарлс од Велс откри дека паралелно постојано работела и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Внуките на принцезата Дијана за никогаш непрежалената тетка: Никој не знаеше дека таа ни ги спаси животите!

Слободен печат
Внуките близначки на никогаш непрежалената тетка ја отворија својата душа во едно од ретките интервјуа во својот живот, бидејќи досега тие буквално живееа подалеку од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубовникот на принцезата Дијана конечно проговори: Ѝ кажав да биде многу внимателна!

Слободен печат
Хаснат Кан проговори за познатото интервју за „BBC“ и новинарот Мартин Башир и даде свој увид како според него изгледало тоа убедување Дијана да зборува...