14 C
Скопје

Tag : дијана

Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО I Била сопруга на неговиот најдобар пријател: Принцот Чарлс покрај Камила и Дијана имал уште една голема љубов

Слободен печат
Изгледа дека освен Камила, но и починатата сопруга Дијана, Чарлс имал и трета голема љубов… Во британските медиуми долги години се следи врската меѓу принцот...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Дијана имала резервна тајна венчаница, но што се случило со неа?

Слободен печат
Модната дизајнерка која ја потпишува познатата венчаница во која лејди Дијана Спенсер се омажи за принцот Чарлс од Велс откри дека паралелно постојано работела и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Внуките на принцезата Дијана за никогаш непрежалената тетка: Никој не знаеше дека таа ни ги спаси животите!

Слободен печат
Внуките близначки на никогаш непрежалената тетка ја отворија својата душа во едно од ретките интервјуа во својот живот, бидејќи досега тие буквално живееа подалеку од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубовникот на принцезата Дијана конечно проговори: Ѝ кажав да биде многу внимателна!

Слободен печат
Хаснат Кан проговори за познатото интервју за „BBC“ и новинарот Мартин Башир и даде свој увид како според него изгледало тоа убедување Дијана да зборува...
Жена Магазин Магазин слајдер

Откриени тајни од кралското семејство: Принцезата Ана со години ја заплашувала Камила Паркер!

Слободен печат
Експертот за кралското семејство откри дека ќерката на кралицата Елизабета Втора со години со своето однесување ја заплашува Камила Паркер. Принцезата Ана, ќерката на кралицата...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Се појави досега невидено видео: Принцот Вилијам ѝ става пудра на принцезата Дијана

Слободен печат
Принцот Вилијам кој денес има 38 години, во видеото кое неодамна се појави во јавноста со големо внимание и љубов ѝ става пудра на лицето...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Братот на принцезата Дијана: Серијата „Круна“ е фикција, должен сум да предупредам на тоа!

Слободен печат
Чарлс Спенсер, братот на принцезата Дијана, отворено изрази незадоволство откако погледнал само една епизода од популарната серија „Круна“. Тој тврди дека љубителите на оваа серија...
Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

Со лажни документи ја принудиле да зборува – Покрената истрага за интервјуто на Дијана од пред 25 години!

Слободен печат
Во „BBC“ моментално се спроведува голема истрага поради интервјуто која покојната Дијана пред 25 години му го дала на Мартин Башир. Тој успеал да ја...
Магазин Магазин слајдер Ретро Сцена

ФОТО: Камила во бело, принцот Чарлс гледа директно во неа – Најтажната фотографија од венчавката на принцезата Дијана и Чарлс

Слободен печат
„Знаев дека таа е таму. Ја барав со погледот“, се присети во една прилика починатата „принцеза на срцата“ Дијана, која искрено проговори за овој непријатен...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Хари и Меган ја воодушевија јавноста со новиот портрет – Еден детаљ на раката на славната војвотка го украде целото внимание!

Слободен печат
Фотографија која крие тајна… Меган и принцот Хари го воодушевија светот со најновиот портрет кој е создаден пред само неколку дена. Откако го напуштија кралското...