17.8 C
Скопје

Tag : дејвид

Магазин Магазин слајдер Сцена

Романтичен гест на најстариот син на Бекамови од кој полудеа обожавателките

Слободен печат
Иако ја одложија венчавката поради ковид-пандемијата, Бруклин Бекам и четири години постарата актерка Никола Пелц не престануваат да уживаат во својата љубов. Откако ѝ посвети...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Дејвид Швимер откри нови детали за „Пријатели“

Слободен печат
Дејвид Швимер кој го глумеше Рос Гелер во култната серија „Пријатели“ откри дека снимањето започнува во април. Новите информации тој ги откри во емисијата на...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Ова е доказ дека Ромео Бекам би можел да ги надмине славните родители: На кого повеќе ви наликува?

Слободен печат
Ромео Бекам, средниот син на Викторија и Дејвид Бекам, е на добар пат сам да изгради успешна кариера. Малиот Ромео неодамна се појави на насловната...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Пет години од смртта на музичкиот гениј Дејвид Боуви: Можеби го нема повеќе, но светот сè уште не го пушта целосно да замине

Слободен печат
Овој 10-ти јануари навршуваат пет години од смртта на Дејвид Боуви. Неговата музика и неговиот стил остануваат незаборавени засекогаш, пишува DW. Шокот во музичкиот свет...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Мишел Фајфер веќе три децении љуби само еден човек: Никогаш не го земав бракот здраво за готово!

Слободен Печат
Актерката Мишел Фајфер и продуцентот Дејвид Е. Кели денес слават 27 години брак. Нивната љубов од самиот почеток беше ништо друго освен обична, а како...
Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Oбјавен новиот документарец на Дејвид Атенбороу, луѓето плачат поради оваа сцена (ВИДЕО)

Слободен печат
Новиот документарец на Дејвид Атенбороу кој минатиот викенд започна да се прикажува на „Netflix“ длабоко ги погоди гледачите. Документарецот ги прикажува драстичните промени низ кои...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Викторија и Дејвид Бекам ќе станат баба и дедо – Вереницата на Бруклин Бекам е бремена?

Слободен печат
На славењето кај Бекамови изгледа му нема крај… После веридбата која многу ги израдувала, Викторија и Дејвид Бекам најверојатно ќе имаат уште една причина за...
Забава Магазин Магазин слајдер

Необјавениот албум на Дејвид Боуви наскоро пред слушателите

Слободен печат
Станува збор за лајв албум од концертот на Боуви во Париз 1999 година… Досега необјавениот албум на Дејвид Боуви, „Something In The Air (Live Paris...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Сите зборуваат само за еден детаљ: Дејвид Бекам објави фотографии од својата мајка и предизвика големо внимание (ФОТО)

Слободен печат
Фотографиите со неговата мајка предизвикаа бројни реакции помеѓу следбениците на фудбалерот на Инстаграм. Дејвид Бекам објавил семејни фотографии со својата мајка Сандра Бекам, но веројатно...
Ви Препорачуваме Магазин Магазин слајдер Сцена

Испливаа жешки детали од љубовниот живот на Бекамови

Слободен печат
Поранешната спајсица и модната дизајнерка Викторија Бекам многумина ја сметаат за престрога и повлечена. Тоа е така бидејќи таа ретко се смее во јавноста, а...