20.8 C
Скопје

Tag : принцезата

Магазин Магазин слајдер Сцена

Радост во кралското семејство: Принцезата Беатрис е бремена

Слободен печат
Внуката на кралицата Елизабета и нејзиниот сопруг Едуардо Мапели се пресреќни што оваа година ќе се остварат во најубавата животна улога… Принцезата Беатрис е бремена...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Шарлот наполни 6 години: Кејт и принцот Вилијам споделија неодолива фотографија!

Слободен печат
Омилената принцеза во светот вчера го прослави својот шести роденден… Британската принцеза Шарлот, ќерката на принцот Вилијам и Кејт Мидлтон вчера го прослави шестиот роденден....
Вести Свет

ОН: ОАЕ да понуди докази дека принцезата Латифа е жива

МИА Агенција
Обединетите нации ги повика Обединетите Арапски Емирати да обезбедат конкретни докази дека е жива принцеза Латифа Ал Мактум, ќерката на суверенот на Дубаи, која наводно...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Дијана лично ја повикала во Кенсингтонската палата: Принцот Вилијам бил лудо вљубен во убавицата која сите ја знаеме!

Слободен печат
Принцезата Дијана сакала на својот син Вилијам да му исполни една голема желба – па така таа лично ја повикала жената по која принцот бил...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Кралски Велигден: Прекрасни фотографии од дворецот на принцот Алберт и принцезата Шарлин

Слободен печат
Опуштената фотографија најдобро опишува како владетелите на Кнежевството Монако го слават Велигден, а се чини дека фарбањето јајца им е омилена активност. Принцот Алберт и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО | Цената на сите детали кои Меган ги носеше на интервјуто на деценијата: Еден е посебно драгоцен, а со тој ѝ одаде почит на починатата принцеза Дијана

Слободен печат
Вкупната вредност на накитот кој Меган Маркл го носеше на себе е околу 28.000 евра… Меган Маркл (39) за време на интервјуто на деценијата, како...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Принцезата Дијана имала резервна тајна венчаница, но што се случило со неа?

Слободен печат
Модната дизајнерка која ја потпишува познатата венчаница во која лејди Дијана Спенсер се омажи за принцот Чарлс од Велс откри дека паралелно постојано работела и...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Внуките на принцезата Дијана за никогаш непрежалената тетка: Никој не знаеше дека таа ни ги спаси животите!

Слободен печат
Внуките близначки на никогаш непрежалената тетка ја отворија својата душа во едно од ретките интервјуа во својот живот, бидејќи досега тие буквално живееа подалеку од...
Магазин Магазин слајдер Сцена

Љубовникот на принцезата Дијана конечно проговори: Ѝ кажав да биде многу внимателна!

Слободен печат
Хаснат Кан проговори за познатото интервју за „BBC“ и новинарот Мартин Башир и даде свој увид како според него изгледало тоа убедување Дијана да зборува...
Магазин Магазин слајдер Сцена

ФОТО: Дали новата фризура на принцезата Шарлин е последица на уште една кралска афера?

Слободен печат
Познатата дизајнерка Коко Шанел изјави во една прилика дека жената која ја крати својата коса сака промена во животот. Изгледа дека тоа е точно кога...