ВИДЕО | Чуден случај со принцезата Латифа: Тврди дека е киднапирана, но ужива во Европа

Фотографијата на принцезата Латифа, ќерка на владетелот во Дубаи, шеикот Мохамед бин Рашид ал-Мактум, повторно се појави во јавноста.

Овој пат, принцезата Латифа беше фотографирана на аеродромот во Мадрид. Ова е трет пат да се појави нејзина фотографија на социјалните мрежи откако во февруари беше снимено видео на Обединетите Арапски Емирати, во кое таа тврди дека е во заробеништво.

Нова фотографија од Латифа беше објавена на Инстаграм профилот на Сајонид Тејлор, жена која живее во Дубаи и наводно е долгогодишен пријател на принцезата, пренесува Би-Би-Си.

Ова е трета фотографија од принцезата Латифа објавена од Тејлор од средината на мај.

„Голем европски празник со Латиф. Се забавуваме и истражуваме “, наведе таа во соопштението.

На фотографијата, двете жени имаат маски и се чини дека се на аеродромот Барахас во Мадрид.

Видео на денот