Принцезата Шарлин повторно го напушти Монако

принцеза шарлин
Фото: Profimedia

Откако пред помалку од две недели таа се врати во Монако, 44-годишната принцеза Шарлин повторно е забележана како влегува во авион.

Принцезата Шарлин се бореше со сериозни здравствени проблеми за време на патувањето во Јужна Африка. Токму поради тоа докторите и забранија да лета со авион. Додека нејзините близнаци и нејзиниот сопруг, принцот Алберт (64) се вратија назад во Монако, таа мораше да остане во својот првичен дом.


Потоа таа конечно се врати во Европа, но не се задржа долго во Монако, туку се лекуваше во болница во странство. Палатата дури во март ја објави среќната вест дека принцезата се вратила кај своето семејство, но очигледно дека престојот во Монако нема да биде долготраен. Таа сега повторно е забележана како заминува од Монако.


Принцезата Шарлин го носи називот најтажната принцеза во светот, а до неодамна кружеа изјавите дека таа всушност додека била отсутна од палатата се лекувала во приватна швајцарската клиника за психијатрија.


Според извештаите на медиумите, по помалку од две недели откако се врати во Монако, 44-годишната принцеза повторно е забележана како влегува во авион. Како што сега пишува италијанскиот весник „Corriere della Sera“, авионот на Шарлин очигледно тргнал кон Корзика. Наводното заминување од палатата се уште не е службено потврдено. Сепак, тоа не е првпат Шарлин да престојува на Корзика.

Видео на денот