Tag : лекување

Магазин Сцена

Том Хенкс се врати во САД, па откри како се чувствува по излекувањето од коронавирусот

Слободен печат
Откако две недели поминаа во карантин во Австралија поради коронавирусот, славниот актер Том Хенкс, објави дека тој и сопругата Рита Вилсон се вееќе во САД....
Вести Ви Препорачуваме Свет

Руските научници развија препарат за лекување на заразени со коронавирус?

Слободен печат
Руската федерална агенција за биомедицина направи препарат за лекување на коронавирусот на основа на антималарискиот лек мефлокин, соопшти прес-службата на оваа организација. Овој препарат ги...
Ви Препорачуваме Живот Магазин

Се огласи Том Хенкс од карантин откако се зарази со коронавирусот (ФОТО)

Слободен печат.
Холивудскиот глумец Том Хенкс и неговата сопруга, глумицата Рита Вилсон, се заразени со новиот коронавирус Ковид-19. Откако синот на актерот, Чет Хенкс посвети објава за...
Забава Магазин

Синот на Синди Крафорд оди на лекување од дрога! (ФОТО)

Слободен печат
Младиот манекен, Присли Гербер (20), уште попознат како син на славната актерка и модел Синди Крафорд (54) и Ранде Гербер (57), забележан е како оди...
Вести Македонија Слајдер

Од 30 до 45 деца до шест години годишно се разболуваат од леукемија

Леукемијата е излечива болест, но доколку се открие навреме. Ова денеска го истакна проф. д-р Светлана Кочева, на презентација на тема „Леукемија, болест што се...
Вести Свет

Поранешниот боливиски претседател Моралес отпатува на лекување во Куба

Слободен печат
Поранешниот претседател на Боливија, Ево Моралес, кој е во егзил во Аргентина, денеска отпатува за Куба на медицински третман. Аргентинскиот претседател Алберто Фернандез изјави дека...
Вести Свет Слајдер

Од коронавирус се излекувани повеќе од 130 лица

Повеќе од 130 лица заболени од коронавирус се излекувани, изјави постојаниот претставник на Кина во Обединетите нации, Џанг Ѓун. – Изгубивме многу животи, но во...
Хроника

Психијатриско лекување за скопјанецот кој си го уби братот

Основното јавно обвинителство Скопје до Кривичниот суд вчера поднесе предлог за изрекување на мерка задолжително психијатриско лекување и чување во здравствена установа за жител на...
Вести Ви Препорачуваме Свет

Биолошко оружје? Тајната лабораторија во Вухан можеби го „изгубила“ вирусот убиец

Слободен печат
Постојат сомневања дека смртоносниот вирус излегол од тајната лабораторија за биолошко оружје, која се наоѓа во градот Вухан, од каде се прошири вирусното заболување, пишува Блиц.бг....
Вести Македонија Слајдер

Парите од традиционалната обиколка за Водици во Бардовци дадени за лекување на малиот Ангел

Слободен Печат
Парите собрани од традиционалната обиколка на домовите на верниците со светиот крст во скопско Бардовци, скокачите ги подарија на малиот Ангел Аврамоски. Парите на Ангел...